تجمع صنفي تاكسي داران پايانه درون استاني  آبادان در مقابل فرمانداري

آبادان - ايرنا - بيش از يكصد تاكسي دار پايانه درون استاني آبادان دوشنبه براي دومين روز پياپي در اعتراض به پلمب اين پايانه در مقابل فرمانداري ويژه آبادان تجمع كردند.

به گزارش ايرنا رانندگان معترض به انتقال پايانه درون استاني به محل جديد، انتقال آن را غيركارشناسي مي‌دانند و مي گويند اين جابجايي باعث ايجاد مشكل براي تامين معيشت آنها و كاهش درآمد خانوارهاي آنها شده است.
از سوي ديگر مستقر نشدن كارگزاري‌هاي شركتهاي مسافربري درون استاني در محل جديد پايانه باعث سرگرداني ده‌ها مسافر آباداني به شهرستان‌هاي استان خوزستان شده است.
يكي از رانندگان معترض به ايرنا گفت:شهرداري با تاكيد بر پلمپ پايانه درون استاني ايستگاه هشت عملا ما را بيكار كرد.
حسن جوكار افزود:شهردار غير آباداني، فرهنگ و منش آباداني مردم را درك نمي‌كند و فقط مي‌خواهد ما را بيكار كند.
يك راننده اتوبوس خط آبادان به اميديه نيز گفت:دو روز است هم رانندگان و هم مسافران سرگردان هستند.
كاظم فرهانيان افزود:شهرداري به جاي ايجاد زيرساخت رفاهي در پايانه مسافري ايستگاه 8 از ما مي‌خواهد تا به پايانه برون‌استاني كه در پنج كيلومتري شهر قرار دارد برويم.
يكي ديگر از رانندگان مي‌گويد:هنوز هيچ شركت مسافربري در پايانه جديد مستقر نشده چطور از ما مي‌خواهند تا به اين مكان منتقل شويم.
حسن جوكار افزود:شهرداري بايد اول شركت‌هاي مسافربري منتقل مي‌كرد بعد از تاكسي‌ها مي‌خواست تا به محل جديد بروند.
وي اظهار داشت:از سوي ديگر براي جابجايي مسافر به پايانه برون استاني اتوبوس‌هاي خط واحد براي انتقال مسافران خدماتي ارائه نمي‌دهند.
م.آلبوغبيش يك مسافر خط آبادان- اهواز نيز گفت:نمي دانم با چه وسيله اي به اهواز بروم، با اين وضع جز مسافركش هاي شخصي وسيله اي براي جابجايي مردم وجود ندارد و بسياري از مردم سرگردان شدند.
مدير پايانه‌هاي جنوب غرب خوزستان با تشكر از ايرنا در انعكاس درست تجمع صنفي رانندگان در روز يكشنبه روبه روي شهرداري آبادان اظهار داشت:ايرنا تنها رسانه‌اي بود كه بي‌طرفي خود را در انعكاس اين تجمع صنفي به درستي نشان داد.
ايرج اماني گفت:متاسفانه شهرداري در موقع نامناسبي اقدام به پلمب پايانه مسافربري درون استاني كرد و اين امر باعث ايجاد اختلال در خدمات رساني ومسافرتهاي درون استاني مردم شده است.
وي افزود:با توجه به نزديكي به ايام عيد و شلوغي پايانه مسافربري برون‌استاني از شهرداري درخواست شد تا جابجايي پايانه ايستگاه هشت به پايانه برون‌استاني را به بعد از تعطيلات و حتي انتخابات موكول كند.
وي اظهار داشت:متاسفانه شهرداري همچنان بر پلمب پايانه مسافربري درون استاني ايستگاه8 اصرار دارد.
تجمع‌كنندگان ساعت 13 بعد از حضور مسئول حراست فرمانداري آبادان در جمع آنها و قول پيگيري و رفع مشكل به تجمع صنفي خود پايان دادند.
شهردار آبادان روز گذشته در واكنش به اين اجتماع صنفي رانندگان گفته بود:انتقال پايانه درون استاني به محل جديد كاملا كارشناسي شده و با نظر مسئولان شهري انجام شده و به هيچ عنوان از تصميم خود براي انتقال پايانه عقب‌نشيني نخواهيم كرد.
محمد حويزاوي پايانه ايستگاه 8 را در شان مردم شهرستان آبادان ندانست و گفت:محل جديد كه در پايانه برون استاني در نظر گرفته شده از طراحي زيبا و امكانات مناسب نورپردازي، دروازه هاي ورود و خروج و سرويس اياب و ذهاب و سرويس بهداشتي برخوردار است.
6002/3015
خبرنگار: عدنان جواهري** انتشاردهنده : كبري آقازري
كانال خبري ايرنا خوزستان:irnaahvaz@
براي دريافت لحظه به لحظه اخبار استان خوزستان به كانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپيونديد.

سرخط اخبار استان‌ها