۱۶ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۱۸:۴۲
کد خبر: 82454795
T T
۰ نفر
سامانه تامین مالی و سرمایه گذاری طرح های دانش بنیان رونمایی شد

تهران- ایرنا- سامانه تامین مالی و سرمایه گذاری طرح های دانش بنیان و فناورانه با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیرعامل فرابورس و تعدادی از كارگزاران تجاری رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مراسم رونمایی از سامانه تامین مالی و سرمایه گذاری طرح های دانش بنیان و فناورانه بعدازظهر دوشنبه در حاشیه نشست آشنایی كارگزاران و فعالان بازار سرمایه در خصوص نحوه همكاری در امور دانش بنیان و طرح های فناورانه، در تهران برگزار شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این مراسم، راه اندازی سامانه تامین مالی و سرمایه گذاری طرح های دانش بنیان را یك بستر تعاملی برای سرمایه گذاران، صاحبان ایده و فعالان دانش بنیان توصیف كرد.
دكتر علیرضا دلیری افزود: این سامانه دارای بخش های مختلفی همچون سرمایه گذاری، تسهیلات، بیمه، ضمانت نامه و خیرین است كه به عنوان مثال در بخش تسهیلات، اطلاعات مربوط به نحوه و میزان تسهیلات قابل دریافت از طریق صندوق نوآوری و شكوفایی، صندوق توسعه ملی، بانك ها، وجوه اداره شده دستگاه ها و همچنین تامین مالی بین المللی ارائه شده است.
وی با بیان این كه تمركز اصلی این سامانه روی موضوع سرمایه گذاری خواهد بود، خاطرنشان كرد: در بحث سرمایه گذاری، نیازمند تقویت بازار سرمایه هستیم كه در این رابطه رایزنی های مفید و موثری با سازمان بورس و شركت فرابورس داشته ایم.
دلیری به سرمایه گذاران طرح های دانش بنیان و فناورانه اطمینان خاطر داد كه معاونت علمی و فناوری و سازمان بورس در كنار آنها خواهند بود.
كاربران می توانند سوالات خود را در خصوص سامانه تامین مالی و سرمایه گذاری از طریق شماره تلفن های مركز سامانه 83532148، 83532626، 83532525 مطرح و یا از طریق رایانامه techfinance@isti.ir با اداره تامین مالی طرح های فناورانه ارتباط برقرار كنند.
علمی**1055**
خبرنگار : زینب كارگر **انتشار: زهره محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با كانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:irnaelm@https://telegram.me