ناگفته هاي ليگ برتر فوتبال جوانان از زبان سرمربي فولاد خوزستان: به ناحق قهرمان ليگ نشديم

اهواز _ ايرنا _ سرمربي تيم فوتبال جوانان فولاد خوزستان گفت: تيم ما شايسته قهرماني در ليگ بود اما به ناحق اين عنوان را از ما گرفتند.

حيدر حيدري دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ايرنا با بيان اين كه در آبادان سر تيم ما را با ناباوري بريدند، اظهار كرد : ما در بازي مقابل نفت آبادان يك گل سالم به ثمر رسانديم اما كمك داور بازي كه قدري اضافه وزن هم داشت آفسايد اعلام كرد.
سرمربي تيم جوانان فولاد خوزستان با بيان اين نفت اهواز يك بازي شرافتمندانه مقابل سپاهان اصفهان انجام داد افزود: ناراحتي ما از اين بود كه اصفهاني ها در شهر ما شادي كردند و جام قهرماني را بالاي سر بردند.
وي كسب مقام نايب قهرماني را بدترين شكست زندگي خود عنوان كرد و گفت: به قدري از كسب اين مقام ناراحت هستم كه از ديروز تا الان نتوانستم از خانه بيرون بروم، ما خود را شايسته عنوان قهرماني مي دانستيم اما عواملي باعث شد كه قهرماني را از چنگ ما درآورند.
حيدري با اشاره به اين كه در چند روز گذشته مربي تيم مس كرمان بارها به من پيام داد كه در مقابل صنعت‌ نفت آبادان جوانمردانه بازي كنيم گفت: اگر چه از سقوط تيم نفت آبادان به ليگ پايين تر ناراحت هستيم اما بايد گفت كه خوزستاني ها آدم هاي باشرفي هستند و هيچ گاه دست به تباني نمي زنند.
وي عنوان كرد: بايد دست تك تك بازيكنان نفت اهواز را بوسيد كه مردانه براي ما در مقابل سپاهان اصفهان جنگيدند و با دو گل اين تيم را شكست دادند اما افسوس كه نتوانستيم زحمات آن ها را به ثمر رسانديم.
سرمربي تيم جوانان فولاد خوزستان در خصوص بازي تيمش مقابل صنعت‌ نفت آبادان گفت: با وجود اين كه صنعت نفت به خوبي مي دانست كه اگر ببازد به ليگ پايين تر سقوط مي كند اما 10 نفره به كار دفاعي مي پرداختند. تيم ما بالاي 10 موقعيت گلزني خراب كردو يك گل سالم هم به ثمر رسانديم كه متاسفانه كمك داور آن را مردود اعلام كرد.
وي خستگي بازيكنان و فشردگي مسابقات را يكي از علل ناكامي تيمش در كسب عنوان قهرماني برشمرد و افزود: در حالي كه دومين هفته از مسابقات ليگ سپري شده بود تيم ما از جانب فدراسيون به مسابقات چندجانبه در كشور ژاپن اعزام شد و هر روز 3 بازي بايد انجام مي داد.
حيدري ادامه داد: در چنين تورنمنت هايي با هرروز 3 بازي ،تيم هاي شركت كننده با تركيب 30 نفره حضور پيدا مي كنند تا بازيكنان بتوانند ريكاوري كنند اين در حالي بود كه تيم ما با 17 بازيكن به مسابقات اعزام شد.
وي افزود : در روز اول مسابقات هر سه بازي خود را برديم اما در روز دوم به دليل خستگي بيش از حد بازيكنان نتوانستيم عملكرد خوبي داشته باشيم و بازي هاي خود را واگذار كرديم و وقتي به ايران برگشتيم هفت هفته از مسابقات ليگ گذشته بود.
سرمربي تيم جوانان فولاد خوزستان با بيان اين كه تيم ما در مسابقات ژاپن تحليل رفت و نياز به ريكاوري داشت افزود: متاسفانه فدراسيون كه تنها به دنبال آمار است برنامه بازي هاي عقب افتاده ما را با فشردگي تمام اعلام كرد و اين كار ما را سخت تر كرد.
وي با اشاره هم به اين كه بلافاصله پس از برگشت به ايران در طول 24 روز 6 بازي انجام داديم و بازيكنان ما ديگر ناي نفس كشيدن نداشتند، گفت: اين عاملي شد كه ما 10 امتياز از تيم سپاهان اصفهان عقب بيافتيم. ما حتي استراحت بين دو نيم فصل نداشتيم و نتوانستيم تيم خود را آماده سازي كنيم.
حيدري خاطرنشان كرد: بازيكنان تيم با درخششي كه از خود به نمايش گذاشتند امتيازات عقب افتاده را جبران كرده و موفق شديم در كسب امتياز از رقيب خود تيم سپاهان جلو بزنيم اما متاسفانه در بازي رو در رو با اين تيم در اصفهان از هر حربه اي براي شكست تيم ما استفاده كردند تا به لحاظ امتياز از ما پيشي بگيرند كه در نهايت موفق شدند.
وي با بيان اين كه امسال براي اولين بار تركيب تيم را از بازيكنان بومي استان انتخاب كرديم افزود: تيم ما پتانسيل بسيار بالايي داشت طوري كه توانستيم تيم بزرگسالان فولاد را با نتيجه يك بر يك متوقف كنيم. اميدواريم در سال آينده با برنامه ريزي مناسبي كه انجام خواهيم داد عنوان قهرماني رقابت ها را باز پس مي گيريم.
سرمربي تيم جوانان فولاد خوزستان گفت: با يك تيم از بچه هاي محروم استان كاري كرديم كه تا روز آخر تكليف قهرماني مشخص نبود در حالي كه تيم سپاهان تركيبي از بازيكنان منتخب ايران را در اختيار داشت.
وي در پايان گفت: ما بازيكناني داشتيم كه بنايي مي كردند و من شخصا براي آن ها غذا مي بردم، علي غلامزاده بازيكن ملي پوش ما زماني پول خريد پيراهن و كرايه رفتن تا شوشتر را نداشت، من افتخار مي كنم به اين تيم كه جانانه تلاش كردند اما شرمنده همه مردم خوزستان شديم كه نتوانستيم عنوان قهرماني را براي آن ها به ارمغان بياوريم.
6002خبرنگار : پارسا شاكري **انتشار دهنده : كبري آقازري

سرخط اخبار استان‌ها