فرماندار آستارا: رونق توليد داخلي در گرو خريد كالاي ايراني است

آستارا - ايرنا - فرماندار شهرستان مرزي بندر آستارا گفت: رونق توليد داخلي در گرو خريد كالاي ايراني است و مردم و مسئولان اين شهرستان با خريد كالاهاي داخلي در آستانه عيد نوروز از بازاريان، توليدكنندگان و كسبه حمايت كنند.

يونس رنجكش روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: برند سازي و شناساندن كالاي ايراني از اهميت خاصي برخوردار است و در اين راستا نقش رسانه ها، توليدكنندگان و كسبه بايد پررنگ باشد.
وي اضافه كرد: بسياري از كالاهاي ايراني مرغوبيت دارند ولي اقدام مناسبي براي تبليغ و شناساندن آنها صورت نگرفته و اين امر باعث ناشناس ماندن ظرفيت هاي كالاي ايراني شده است.
وي اظهار كرد: اغلب برندهاي معروفي كه در پيشخوان بازار ما خودنمايي مي كند، كالاي ايراني است كه با مارك هاي خارجي به فروش مي رسد و توليدكنندگان و بازاريان بايد به معرفي كالاهاي ايراني همت كنند.
رنجكش ادامه داد: كالاي ايراني به خاطر نظارت هاي دقيقي كه در داخل كشور بر روي آن ها مي شود، از سلامت، كيفيت و تضمين لازم برخوردار است.
فرماندار آستارا با بيان اينكه از بازار ساحلي اين شهرستان مي توان براي برندسازي كالاي ايراني بهره برد، تصريح كرد: از طريق پيوند بين كسبه و توليدكننده داخلي و با اجراي سياست هاي بازاريابي، مي توان زمينه گرايش بيش از پيش مردم و گردشگران را به خريد كالاي ايراني در بازار فراهم كرد.
رنجكش خاطرنشان كرد: با تكيه بر موقعيت مرزي آستارا با بهره گيري از ظرفيت گمرك، مي توان بازار ساحلي اين شهرستان را به عنوان مركزي براي صادرات كالاي ايراني تبديل كرد.
شهرستان آستارا با 86 هزار نفر جمعيت در 200 كيلومتري غرب رشت مركز استان گيلان واقع شده و با حدود پنج هزار واحد تجاري كه اغلب در بازارچه ساحلي آن متمركز است، به عنوان يكي از 20 شهر گردشگرپذير كشور محسوب مي شود.
به گزارش ايرنا تجربه كشورهاي موفق در رونق اقتصاد و اشتغال نشان مي‌دهد خريد كالاهاي باكيفيت توليد داخلي مي‌تواند با افزايش تقاضا، ظرفيت توليد را بالا برده و در نتيجه فضاي بسيار مناسبي براي توسعه‌ و بهبود روز افزون صنايع داخلي و خروج از ركود و افزايش اشتغالزايي فراهم كند.
رهبر معظم انقلاب تاكنون بارها درباره اهميت خريد كالاي ايراني تاكيد كرده‌اند: مصرف (كالاي) داخلي، توليد داخلي را افزايش مي‌دهد؛ توليد داخلي كه افزايش پيدا كرد ... بيكاري برطرف مي‌شود؛ توليد كه رونق بگيرد، يعني تورم كم بشود، گراني كم بشود، اشتغال افزايش پيدا كند؛ اينها همه به هم متصل است؛ يك سر اين قضيه دست ما مردم است، كه مصرف خودمان را چگونه انتخاب كنيم.
دولت يازدهم نيز تاكنون اقدامات زيادي براي تحقق اقتصاد مقاومتي با هدف حمايت از توليد داخل و رونق اقتصادي انجام داده‌است كه از جمله آنها مي‌توان به بسته خروج از ركود اشاره كرد. رئيس جمهوري هدف از اين اقدامات را رونق توليد و افزايش فرصت‌هاي شغلي با استفاده از نيروي كار ايراني اعلام و بر ضرورت فرهنگ‌سازي براي خريد كالاهاي با كيفيت ايراني تاكيد كرده است.
معاون اول رئيس جمهوري نيز به عنوان متولي اجراي اقتصاد مقاومتي در دولت، تاكيد كرده براي ماندگار شدن اقتصادمقاومتي خريد كالاي ايراني بايد جزئي از فرهنگ مردم شود و مردم كشور به خريد كالاي داخلي و توليدات ايراني افتخار كنند.
خبرنگار: يوسف هدايتي ** انتشاردهنده: كبيري
7105 / 7124/2007