كاهش 60 درصدي هزينه تخليه و بارگيري كالا در شركت انبارهاي عمومي آستارا

آستارا - ايرنا - مدير عامل شركت انبارهاي عمومي و خدمات گمركي آستارا گفت: با بهره برداري از تسمه نقاله ايراني در اين واحد گمركي، 60 درصد هزينه تخليه و بارگيري كالاهاي تاجران كاهش يافت.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، كيومرث مجلسي روز دوشنبه در آئين افتتاح تسمه نقاله انبارهاي عمومي آستارا افزود: انبارهاي واحد خدمات گمركي آستارا مجهز به تسمه نقاله 36 متري توليد داخل شد و با راه اندازي آن شاهد تسريع حمل و نقل و كاهش هزينه ها هستيم.
وي اظهار كرد: هزينه صرف شده براي راه اندازي اين تسمه نقاله، يك ميليارد و 100 ميليون ريال است و اين دستگاه ظرفيت انتقال پنج هزار تن بار را در روز داراست.
وي با بيان اينكه تجهيز شركت انبارهاي عمومي و خدمات گمركي آستارا منجر به رونق تجارت در مرز اين شهرستان مي شود، اظهار كرد: در سال گذشته جهت تكميل ناوگان لجستيكي شركت، يك دستگاه جرثقيل 15 تني و يك دستگاه ليفتراك سه تني با هزينه اي بالغ بر سه ميليارد ريال خريداري شد.
مجلسي از آغاز صدور قبض الكترونيكي انبار براي تجار در شركت انبارهاي عمومي آستارا خبر داد و بيان كرد: اين امر براي تقويت سيستم گمرك الكترونيك اجرا مي شود و رضايت تجار و بازرگانان را در پي داشته است.
وي با اشاره به اينكه شركت انبارهاي عمومي آستارا از 45 نيروي نگهبان حفاظتي بهره مي برد، ادامه داد: نگهداري كالا و تقويت امنيت از سياست هاي اين واحد گمركي است و تمام بخش هاي شركت به سيستم اطفاي حريق و دوربين مداربسته مجهز شده است.
يونس رنجكش فرماندار آستارا نيز در اين آئين بيان كرد: تجهيز بيش از پيش شركت انبارهاي عمومي آستارا باعث اعتماد مضاعف تجار براي انجام مراودات تجاري خواهد شد.
شركت انبارهاي عمومي و خدمات گمركي آستارا در سال 1353 تاسيس شده و تا پايان آذر ماه امسال 294 هزار و 500 تن كالا در آن تخليه و بارگيري شده است.
همجواري با جمهوري آذربايجان، بهره مندي از سهم مناسب مبادلات و عمليات گمركي منطقه، مجاورت با بندر آستارا و استفاده از ظرفيت هاي گمركي بندر، دارا بودن شبكه ريلي داخلي هدايت واگن ها به نزديك انبارها، داشتن سه باب انبار مسقف با 9 هزار مترمربع ظرفيت و يك بارانداز با 11 هزار مترمربع ظرفيت از مزايا و امكانات شركت انبارهاي عمومي و خدمات گمركي بندر آستاراست.
شهرستان آستارا با 86 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد.
خبرنگار: يوسف هدايتي ** انتشار : نصراله ابراهيمي
7105 / 7124/6070