۱۶ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۱۲:۳۰
کد خبر: 82454160
۰ نفر
استاد دانشگاه علامه: 30 میلیون ایرانی كاربر تلگرام هستند

ایلام - ایرنا - استاد دانشگاه علامه طباطبایی گفت: بر اساس آخرین آمار هم اینك 30 میلیون ایرانی كاربر تلگرام هستند كه نسبت به جمعیت كشور رقم زیادی است.

به گزارش ایرنا، مهدی جلیلی روز دوشنبه در همایش صیانت از كاربران فضای مجازی و شبكه های اجتماعی و بررسی فرصت ها و چالش ها در اداره كل بهزیستی ایلام با بیان اینكه هیچ رسانه ای به اندازه تلگرام مخاطب ندارد، افزود: تعداد مخاطبان صدا و سیما به عنوان رسانه ملی به مراتب كمتر از تلگرام است.
وی ادامه داد: بر اساس بررسی های انجام گرفته اكنون از هر 100 مرد ایرانی 55 نفر و از هر 100 زن ایرانی 51 نفر در تلگرام عضویت دارند كه بیانگر محبوبیت فراوان این شبكه مجازی بین مردم و مهمترین علت آن سهولت استفاده از این شبكه است.
این استاد دانشگاه میانگین تعداد اعضای كانال های تلگرامی در ایران را هشت هزار و 500 نفر اعلام كرد و گفت: همچنین بر اساس بررسی های انجام گرفته 29.7 درصد ایرانی ها به پهنای باند سیار دسترسی دارند و 77.9 درصد جمعیت بالای شش سال در كشور از تلفن همراه استفاده می كنند.
جلیلی با تاكید بر اینكه دسترسی مردم به شبكه های مجازی قابل حذف نیست، اضافه كرد: باید با مدیریت درست در این زمینه از گسست نسبی بزرگ پیش روی این مساله جلوگیری كرد چرا كه ممكن است این گسست در آینده ای نه چندان دور رخ دهد.
معاون امور توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد اداره كل بهزیستی استان ایلام نیز در این آیین گفت: تهدیدها و فرصت های فضای مجازی باید مورد بررسی قرار گرفته و در كنار استفاده درست آسیب های آن نیز بررسی شود.
ایوب مروتی دستیابی به اطلاعات مورد نیاز در زمان كوتاه، برقراری ارتباط و آزادی بیان به تمام معنا و كاهش هزینه ها و صرفه جویی اقتصادی را از جمله فرصت های استفاده از فضای مجازی و شبكه های اجتماعی برشمرد.
همچنین یكی از كارشناسان پلیس فتا نیز در این همایش پیرامون آسیب ها و جرایم شبكه های مجازی مطالبی را ارائه كرد.
در این همایش كه به همت معاونت امور توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد اداره كل بهزیستی ایلام برگزار شد از سه نفر از خبرنگاران رسانه های مكتوب استان كه با ارسال اثر در این همایش شركت كرده بودند تقدیر شد.
در این آیین از حمید حیدرپناه و مهدی كاكاخانی در بخش یادداشت و ناهید ابراهیمی خبرنگار خبرگزاری ایرنا مركز ایلام در بخش گزارش به عنوان برگزیده با اهدا لوح و جایزه تجلیل شد.
رئیس ستاد مبارزه با بازی های غیر مجاز رایانه ای كشور نیز چندی پیش در ایلام اعلام كرد كه 23 میلیون ایرانی كاربر بازی های رایانه ای هستند كه از این تعداد نزدیك به 80 درصد معادل 18 میلیون نفر از قشر جوان و نوجوان تشكیل می دهند.
خبرنگار: آزاده خرم ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
7171/6034/9002