۱۶ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۱۲:۰۲
کد خبر: 82454111
۰ نفر
187 بازی در ششمین جشنواره بازیهای رایانه ای تهران

تهران-ایرنا- دبیر ششمین جشنواره بازیهای رایانه ای از دریافت 187 بازی و 19 بازی نامه در ششمین جشنواره بازیهای رایانه ای تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، متین ایزدی روز دوشنبه در نشست خبری این جشنواره اظهار داشت: تعداد آثار رسیده در این دوره ركورد سال گذشته كه 127 بازی بود را شكست. وی با بیان اینكه امسال 160 بازی پلدفرم اندروید و 36 بازی رایانه های شخصی به دبیرخانه رسید ادامه داد: در بخش رایانه های شخصی، بازی ها افت كرده اما كیفیت بسیار خوب و قابل توجهی دارند اما بازی های موبایلی و پلدفرم اندروید بسیار زیاد شده كه بعضی از كیفیت چندان خوبی برخوردار نیست.
ایزدی با اشاره به داوری آثار افزود: فرآیند داوری با 29 داور به اتمام رسید كه 13 داور داخلی و 16 داور خارجی با حضور نماینده كارگروه نظام صنفی داوری انجام شد كه داوران بازی ها را در فضایی ایزول بازی می كردند و امتیاز می دادند.
وی گفت: برای اینكه داوری شفاف تر باشد و دقت بیشتری روی انتخاب آثار صورت گیرد، در دو مرحله انجام شد و نتایج نهایی شد كه 40 نفر برگزیده خواهیم داشت.
وی با اشاره به اینكه ششمین جشنواره بازیهای رایانه ای 21 اسفند ماه در برج میلاد برگزار می شود گفت: در همه ژانرها برگزیده خواهیم داشت كه جایزه، تندیس، یا دیپلم افتخار و جوایز نقدی و عملیاتی به آنها اهدا می شود.
ایزدی گفت: سال گذشته در بخش جوایز عملیاتی نیز داشتیم اما نتوانستیم زحمات همراهان را به خوبی نشان دهیم. هدف جشنواره تبدیل به حلقه ای بین بازیهای كه دیده و فروخته شوند با همه بازیهای دیگر است به همین دلیل امسال به حامیان جشنواره علاوه بر جوایز نقدی جوایز عملیاتی نیز داده می شود.
ایزدی گفت: امسال ایرانسل با یك پكیچ از جوایز عملیاتی پشتیبانی می كند همچنین تیم تبسل حامی دومی است كه دو كمپین برای هدیه دادن به بازیگران طراحی كرده است، همراه سوم كافه بازار است كه به واسطه میزان علاقه بازی سازان ایرانی به این ماركت و علاقه مندی مخاطبان جایگاه ویژه ای داشته است هم چنین آپارات همراه همیشگی است كه فرهنگ دیده شدن بازی های ایرانی را همواره پشتیبانی می كند.
ایزدی بیان داشت: یكی از اهداف جشنواره این است كه برندگان جشنواره كه بهترین های صنعت در سال جاری هستند را به تی جی سی وصل كنیم و بازی های برتر در روز ناشران تی جی سی به عنوان ویترین بازی سازان ایرانی معرفی شود.
وی اظهار داشت: همچنین در تلاش هستیم تا برندگان جشنواره به بدنه آموزش بنیاد ملی بازی های رایانه ای متصل شوند.
فراهنگ**1085**9338**1027**خبرنگار: صدیقه بهارلو**انتشار دهنده: جواد دهقانی