حمله عناصر القاعده به يك مركز امنيتي در جنوب يمن هفت كشته برجا گذاشت

تهران – ايرنا – منابع خبري عصر يكشنبه گزارش دادند كه در حمله عناصر گروه تروريستي القاعده به مركز ايست و بازرسي در جنوب يمن دستكم، هفت تن از جمله 6 سرباز يمني كشته شدند.

به گزارش خبرگزاري رويترز، اين حمله عناصر گروه تروريستي القاعده به مركز ايست و بازرسي در منطقه عرقوب شقره در استان ابين يمن 6رخ داده است.
بر اساس اين گزارش، عناصر گروه تروريستي القاعده توانستند اين مركز امنيتي را به كنترل خود درآورند.
استان ابين واقع در جنوب يمن تحت كنترل مزدوران سعودي است و از زمان اشغال بخش هاي جنوبي يمن از سوي مزدوران سعودي، نفوذ گروه تروريستي القاعده به بخش هاي جنوبي يمن افزايش يافته است و اكنون اين مناطق از مقرهاي اصلي القاعده در يمن به شمار مي آيد.
از سوي ديگر در درگيري امروز (يكشنبه) ميان نيروهاي ارتش و كميته هاي مردمي يمن با تروريست هاي القاعده و داعش در منطقه قيفه شهر القريشيه استان البيضاء 17 تروريست القاعده و داعش به هلاكت رسيدند و 19 تن نيز زخمي شدند.
حملات نيروهاي يمني عليه مواضع تروريست هاي القاعده در بخش هاي مركزي و جنوبي يمن در روزهاي گذشته افزايش يافته است.
عربستان همراه با چند كشور ديگر از ششم فروردين سال گذشته اقدام به تجاوز نظامي به يمن و محاصره زميني ،دريايي و هوايي اين كشور به هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادي رئيس جمهوري مستعفي يمن به قدرت كرد.
اين تجاوز نظامي تاكنون نتيجه اي جز كشتار بيش از 12هزار يمني و زخمي شدن ده ها هزار تن ديگر و همچنين آواره شدن ميليون ها يمني و ويراني زير ساخت هاي اين كشور نداشته است.
شبك**9365**1917**مترجم: رضا ميرزائي*انتشار دهنده: سيد محمد باقر نوربخش

سرخط اخبار جهان