اردوهاي راهيان نور مصداقي براي يك حركت جهادي، انقلابي و معرفتي است

اروميه- ايرنا- فرمانده سپاه شهداي آذربايجان‌غربي گفت: اردوهاي راهيان‌نور در قالب بازديد اقشار مختلف از يادمان‌هاي دوران دفاع مقدس به نمونه اي از يك حركت انقلابي، جهادي و معرفتي تبديل شده است.

به گزارش ايرنا سردار عابدين خرم روز شنبه در مراسم بدرقه دانشجويان آذربايجان غربي به اردوهاي راهيان‌نور مناطق عملياتي جنوب كشور در دانشگاه آزاد اروميه افزود: برگزاري اردوهاي راهيان نور بيانگر تداوم پيوند فرهنگ شهدا در طول تاريخ است.
وي با اشاره به سر منشا آغاز اردوهاي راهيان در كشور اظهار كرد: برگزاري اين اردوها از سوي مقام معظم رهبري در دهه 70 عنوان شد و امروز مناطق عملياتي دوران دفاع مقدس مامن عاشقان انقلاب اسلامي و دفاع مقدس است.
سردار خرم با اشاره به بينش و بصيرت رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس اضافه كرد: نوجوانان و جواناني كه در جبهه هاي حق عليه باطل حضور داشتند از همان ابتداي نبرد آماده جانفشاني براي اسلام و نظام اسلامي تا پاي شهادت بودند.
فرمانده سپاه شهدا آذربايجان غربي حضور دانشجويان براي اعزام به مناطق عملياتي را گامي در راستاي آشنايي آنان با اهداف و آرمان هاي شهدا و تجديد ميثاق با ارزش ها و آرمان هاي آنان عنوان كرد.
فرمانده سپاه شهداي آذربايجان غربي بر ضرورت معرفت افزايي در زمينه اردوهاي راهيان نور تاكيد كرد و افزود: حضور در مناطق عملياتي دوران دفاع مقدس يك سال انسان را بيمه مي كند.
در اين آئين دانشجويان دانشگاه هاي استان به تعداد 500 نفر از برادران در قالب 11 اتوبوس بعد از قرائت فاتحه بر سر مزار شهداي گمنام با بدرقه مسئولان و خانواده ها رهسپار مناطق عملياتي شدند.
به گزارش ايرنا در اسفند ماه امسال يك هزار و 300 دانشجوي خواهر و برادر عازم اردوهاي راهيان نور جنوب كشور مي شوند.
7125/3072 ** خبرنگار: طاهره نويد آرين ** انتشار دهنده: عليرضا فولادي

سرخط اخبار استان‌ها