تذكرات نمايندگان در خصوص دو نشريه توهين‌كننده به اهل سنت ومديريت پسابحران سيل در بوشهر

تهران-ايرنا-نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در تذكراتي شفاهي خواهان برخورد قاطع با دو نشريه توهين كننده به اهل سنت و تاكيد بر مديريت پسابحران سيل بوشهر شدند.

به گزارش خبرنگار پارلماني ايرنا، شهاب نادري نماينده مردم پاوه و جوانرود در مجلس در جلسه علني نوبت عصر امروز شنبه مجلس در تذكري گفت: امروز بيش از هر زمان ديگري نيازمند وحدت، همدلي و همزباني هستيم و دشمن به دنبال ايجاد تفرقه در بين ملت شريف ايران است.
وي افزود: رهبر معظم انقلاب نيز به نيكي اين موضوع را مورد تاكيد قرار دادند و در سفر مباركشان به كردستان فرمودند كساني كه بين شيعه و سني تفرقه ايجاد مي‌كنند نه شيعه هستند و نه سني، آن‌ها آلات دست آمريكا و اسرائيل هستند.
نادري ادامه داد: اخيرا دو نشريه كثيرالانتشار علني به مقدسات جامعه اهل سنت توهين كرده اند و باعث خرسندي دشمنان و ناخرسندي دلسوزان كشور شده اند، انتظار مي رود وزير فرهنگ برخورد قاطعي با اين موضوع انجام دهد و برخورد آن‌ها علني شود تا درس عبرتي براي همگان باشد.
وي در تذكري به رئيس‌جمهور نيز خواستار دستور ايجاد منطقه ويژه اقتصادي و صنعتي اورامانات با توجه به زيرساخت هاي اقتصادي و ترانزيتي شد.
نادري در تذكر ديگري به رييس‌جمهور و وزير اقتصاد گفت:‌ چرا رفتار تبعيض آميز در بانك‌ها برچيده نمي شود؟ چرا بانك مركزي دولت را زمين گير مي‌كند.


**اخبار خوبي در مورد مديريت پسابحران سيل بوشهر به گوش نمي رسد
عبدالحميد خدري نماينده بوشهر در تذكري در جلسه علني امروز شنبه مجلس گفت: با گذشت 20 روز از سيل بوشهر اخبار خوبي در مديريت پسابحران به گوش نمي‌رسد.
وي افزود: در بخش‌هاي مختلف مبلغي حدود 300 ميليارد برآورد شده كه هيات دولت 5 ميليارد تومان آن را مصوب كرده است، اين مبلغ تنها 2 درصد خسارات است و چنين نگرشي به جبران خسارات در رابطه با مردمي كه تمام اندوخته خود را از دست داده‌اند، جفا است.
خدري در ادامه انتقاداتي را به تصميمات وزارت نيرو از جمله مجوزهاي واردات خودرو وارد و تاكيد كرد كه اين مساله فاجعه است.

**حداقل دستمزد و پرداخت معوقات كارگران و بازنشستگان تعريف شود
حميده زرآبادي نماينده مردم قزوين در مجلس در تذكري در جلسه علني امروز شنبه مجلس گفت: كارگران و بازنشستگان از دريافت حقوق‌هاي قانوني خود محروم بوده و با تاخيرهاي طولاني در پرداخت مواجه هستند، اين در حالي است كه برخي از مديران تاخير چند روزه در پرداخت حقوق خود را برنمي‌تابند.
وي افزود: در شرايط فعلي حداقل دستمزد براي اداره يك زندگي بايد تقريبا سه برابر حداقل دستمزد تعريف شده باشد لذا از دولت انتظار مي‌رود كه نسبت به تعريف حداقل دستمزد و پرداخت معوقات كارگران و بازنشستگان تا پايان سال به وعده‌هاي خود عمل كند.
وي در تذكري به رييس‌جمهور، رييس سازمان محيط زيست و وزراي جهاد كشاورزي و راه و شهرسازي گفت:‌ در آستانه روز درختكاري شاهد سوزاندن درختان و تخريب باغستان‌هايي هستيم كه ساليان دراز سبز و پابر جا بوده‌اند، چگونه مي‌توان از اين رخداد تلخ در استان قزوين چشم پوشيد، در حاليكه بارها بر اهميت و حفظ محيط زيست تاكيد شده است.
سيام**9121 *1449 خبرنگار: سميه لاري*انتشار:اميركاردان راد

سرخط اخبار سیاست