۱۴ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۱۵:۵۵
کد خبر: 82451898
۰ نفر
امام جمعه گرگان: هدف دشمن تخريب چهره دين است

گرگان - ايرنا - نماينده ولي فقيه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به توطئه هاي دشمنان عليه دين، گفت: امروزه مهمترين نقشه و دسيسه دشمن، تخريب چهره واقعي دين اسلام است.

به گزارش خبرنگار ايرنا آيت الله سيدكاظم نورمفيدي روز شنبه در همايش تخصصي ائمه جمعه و جماعات اهل سنت استان گلستان در حوزه علميه امام خميني (ره) گرگان افزود: دشمنان در تلاش براي توسعه بحث اسلام هراسي بوده و علما و روحانيون به خصوص ائمه جمعه و جماعات نسبت به اين مساله آگاه و هوشيار باشند.
نماينده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبري اظهار كرد: علماي جهان اسلام همچنين براي خنثي كردن توطئه دشمنان بايد همواره انسجام و وحدت خود را حفظ كنند.
آيت الله نورمفيدي ادامه داد: يكي از راهكارهاي دشمن براي تخريب چهره اسلام، ايجاد گروه هاي تكفيري در منطقه و برخي كشورهاي جهان اسلام بوده تا مسلمانان را با هم درگير كند.
امام جمعه گرگان افزود: آنان سعي دارند با اختلاف و تفرقه، بين مسلمانان درگيري و تنش ايجاد شود و علما و روحانيون اعم از شيعه و سني بايد هوشيار بوده كه اقدامات گروه هاي تكفيري به پاي اسلام نوشته نشود.
نماينده ولي فقيه در گلستان تصريح كرد: مسئوليت علما در برابر توطئه هاي دشمنان سنگين و حساس بوده و اجازه ندهيم كه جامعه به سمت افكار تكفيري گرايش پيدا كند و راهكار آن تبليغ وترويج دين واقعي براي نسل جوان و نوجوان است.
امام جمعه گرگان همچنين گفت كه يكي از راه هاي سرمايه گذاري دشمن براي ايجاد تفرقه بين مسلمانان نيز تلاش در جهت جنگ بين شيعه و سني است كه بايد نسبت به آن علماي هر دو مذهب هوشيار بوده تا در دام شيطان گرفتار نشويم.
به گزارش ايرنا در اين همايش از خدمات آخوند 'محمد عابدي كر' امام جمعه فقيد اهل سنت بندرتركمن و يكي از علماي تقريب مذاهب در گلستان قدر داني شد.
آخوند محمد عابدي كر 25 دي ماه امسال پس از يك دوره بيماري در سن 90 سالگي دار فاني را وداع گفت.
استان مرزي گلستان واقع در شمال ايران يك ميليون و 900هزار نفرجمعيت دارد كه از اقوام و مذاهب مختلف هستند.
3014/1648
خبرنگار: مجيد ميهن دوست **انتشار: پري سالارنيا