۱۴ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۱۵:۳۴
کد خبر: 82451869
۰ نفر
درمان ايمپلنت از سن 18 سالگي

تهران- ايرنا- متخصص دندانپزشكي ترميمي و زيبايي با بيان اينكه درمان ايمپلنت از سن 18 سالگي امكان پذيراست، افزود: درمان ايمپلنت براي مبتلايان به بيماري‌هاي متابوليك پيشرفته مانند بيماري‌هاي نقص ايمني يا مشكلات استخواني خاص محدوديت دارد.

به گزارش روز شنبه گروه علمي ايرنا از انجمن دندانپزشكان ترميمي و زيبايي، دكتر كاوه خلج در خصوص ترميم و زيبايي دندان ها اظهار كرد: رشته ترميمي و زيبايي در دندانپزشكي از وسعت زيادي برخوردار است و از فيشورسيلنت براي كودكان 7 ساله براي پيشگيري از پوسيدگي تا ترميم و بازسازي دندان هاي تخريب شده و ارائه درمان ايمپلنت براي بزرگسالان را شامل مي شود.
وي در مورد درمان هاي ايمپلنت گفت: درمان ايمپلنت نسبت به دهه گذشته آسان تر شده و معمولا شامل دو مرحله است؛ در مرحله اول جراح فك يا جراح لثه پايه ايمپلنت را در استخوان فك قرار مي دهند و در مرحله بعد دندانپزشك ترميمي روكش ايمپلنت را روي دندان نصب مي كند.
خلج اظهار كرد: مي توان درمان ايمپلنت را براي افرادي كه مبتلا به بيماري هاي قلبي و فشارخون هستند، با اجازه متخصص قلب و عروق ارائه داد؛ البته براي درمان ايمپلنت افرادي كه داراي بيماري هاي خاص هستند حتما بايد ابتدا با پزشك خود مشورت كنند.
وي با اشاره به اينكه ايمپلنت نيز مانند هر درمان ديگري طول عمر محدودي دارد و نمي توان طول عمر آن را به طور دقيق پيش بيني كرد، افزود: وقتي اين توضيحات به بيمار داده شود قطعا قانع مي شود تا دندان هاي خودش را حفظ كند و درمان ايمپلنت را به عنوان راه حل نهايي و زماني كه ديگر هيچ راه حلي وجود نداشته باشد، درنظرگيرند.
خلج ادامه داد: پس از ايمپلنت لازم است بيمار سالي يك تا دو بار به دندانپزشك مراجعه كند و تحت كنترل باشد، همچنين بايد بهداشت دهان و دندان را رعايت كند تا درمان موفقيت آميز باشد.
علمي**1834**1440
تنظيم كننده: ناهيد شفيعي **انتشار:گلشن