۱۴ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۱۵:۳۱
کد خبر: 82451860
۰ نفر
ارسال دستورالعمل 'لبیك یا امام خامنه ای' به یگان های ارتش

مشهد - ایرنا- فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: دستورالعملی با عنوان ' لبیك یا امام خامنه ای' شامل 17 برنامه عملیاتی به تمام یگان های ارتش در كشور ارسال شده است.

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ كیومرث حیدری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران در مشهد افزود: این دستورالعمل در زمینه آمادگی رزمی یگان های ارتش، افزایش روحیه و رفاه كاركنان و نقل و انتقال آنهاست.
وی با بیان اینكه این دستورالعمل تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در باره ارتش را به صورت ویژه دنبال می كند، اظهار كرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران تحقق منویات رهبری را به عنوان اولویت فعالیت های خود قرار داده و در این مسیر گام بر می دارد.
فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین در باره انتقال پادگان مشهد به خارج از شهر گفت: پادگان فعلی مشهد باید به صورت كامل تخلیه و به منطقه جدید منتقل شود اما باید زمینه مناسب برای این نقل و انتقال فراهم گردد.
وی با بیان اینكه تا پایان سال جاری بخش دیگری از یگان ها به پادگان جدید انتقال می یابند، افزود: تا پایان سال 96 پادگان مشهد به صورت كامل به خارج از شهر منتقل می شود.
طرح انتقال پادگان ارتش در مشهد به خارج از شهر از سال 1388 در دستور كار قرار گرفته است.
برای جا به جایی پادگان مشهد با هماهنگی آستان قدس رضوی، شورای اسلامی شهر مشهد و استانداری خراسان رضوی اقدامات لازم در زمینه تغییر كاربری زمین های ضلع جنوبی پادگان لشكر 77 انجام شده و با فروش اراضی پادگان های قدیمی در سایر نقاط كشور پادگان جدید در محل پلیس راه باغچه در حال ساخت است.
تاكنون 70 درصد این پادگان به مكان جدید منتقل شده است.
7498 / 6053 خبرنگار: توحید آرش نیا ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم

سرخط اخبار جامعه