شبكه تلويزيوني سي ان ان: هتل عباسي، زمردي سبز در اصفهان

ايرنا - شبكه تلويزيوني سي ان ان آمريكا در گزارشي ويژه، ابنيه تاريخي اصفهان بخصوص مراكز گردشگري آن را مورد توجه قرار داد و هتل عباسي را زمردي سبز در اين شهر تاريخي توصيف كرد.

به گزارش روز شنبه ايرنا، سي ان ان در اين گزارش ويژه با عنوان «هتل عباسي اصفهان، زيباترين هتل خاورميانه» به ايران و شهرهاي تاريخي آن از جمله اصفهان اشاره كرد و آن را بعنوان يكي از مقاصد گردشگري مهم به گردشگران بين المللي توصيه كرده است.
اين شبكه تلويزيوني، هتل عباسي اصفهان را اينگونه توصيف كرد: هتلي منحصر به فرد و داراي زيبايي ايراني است به مانند «واحه اي» (منطقه اي سرسبز وسط بيابان) در ميان شهر و «زمردي سبز» مي ماند و تمام نقاط اين هتل زيباست و حتي سقف آن ارزش عكس هاي اينستاگرامي دارد.
سي ان ان اضافه كرد: اگر به اصفهان رفتيد و سري به هتل عباسي نزديد، اين فرصت را از دست داده ايد.
اين شبكه با اشاره به اينكه ايران، مراكز تاريخي و گردشگري «افسون كننده اي» براي بازديد كنندگان دارد، گزارش داد: ايران تلاش دارد صنعت گردشگري خود را با توجه به افزايش شمار گردشگران كه در سال 2016ميلادي به پنج ميليون و 200 هزار نفر رسيد، در سال 2017 به روز كُنَد و درعين حال مراكز تاريخي و گردشگري «افسون كننده اي» براي بازديد كنندگان خود دارد و هيچ مكاني همچون هتل عباسي اصفهان نمي تواند داراي چنين جاذبه اي براي اقامت باشد.
سي ان ان افزود: شهر اصفهان، در اماكن شگفت انگيز تاريخي ايران سهيم است، اما از بسياري جهات، هتل عباسي به نوبه خود داراي جاذبه گردشگري است؛ ابنيه اي كه 300 سال پيش در دوره صفويه و پادشاهي «شاه سلطان حسين» و در نقطه جاده تجاري ابريشم بنا نهاده شد.
اين شبكه تلويزيوني آمريكايي در ادامه مي گويد: درحالي كه تحريم هاي آمريكا همچنان عليه ايران پا برجاست و بعيد به نظر مي رسد شرايط در دوران رياست جمهوري دونالد ترامپ نيز تغيير كند، اما گروه هتل داران غير آمريكايي ورود به صنعت گردشگري ايران را آغاز كرده اند.
به گزارش سي ان ان، در اين ميان گروه فرانسوي «Accor » در سال 2016ميلادي در اين زمينه، نخستين گروهي بود كه ورود كرده و به دنبال آن گروه هتل داران « روتانا» امارات و «مليا» اسپانيا به ايران آمدند و انتظار مي رود تا سال 2018ميلادي، ايران شش شعبه مختلف از هتل ها ي بين المللي را در كشورش داشته باشد.
اروپام **1302** مترجم: بهروز وفاداري ** انتشار دهنده: زهرا هژبري** بازنشر: اصغر دواتگر

سرخط اخبار استان‌ها