فرماندار: دست فروشان شهر ایلام ساماندهی می شوند

ایلام - ایرنا - فرماندار ایلام بر لزوم ساماندهی دست فروشان سطح شهر تاكید كرد و گفت: چهار نقطه در سطح این شهر برای استقرار دست فروشان در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا، معروف بسطامی روز شنبه در نشست ستاد ساماندهی دست فروشان اظهار كرد: دست فروشی در برخی از مناطق شهر ایلام چهره خوبی ندارد و لازم است به طور جدی این افراد ساماندهی شوند.
وی افزود: بر اساس بند 20 ماده 55 قانون شهرداری ها هر گونه سد معبر در سطح شهر ممنوع است و بر همین اساس شهرداری پس از اطلاع رسانی و نصب بنر و تبلیغات محیطی در سطح شهر، نسبت به جمع آوری دست فروشان اقدام می كند.
فرماندار ایلام با بیان اینكه پدیده سد معبر در شهر نقش بسزایی در مسائل فرهنگی و نازیبا كردن چهره شهر دارد، یادآور شد: مسئولان با برنامه‌ ریزی دقیق و قوانین محكم باید دست فروشان را به جایگاه ‌های ویژه ای كه برای آنان در نظر می گیرند، هدایت كنند.
بسطامی از در نظر گرفتن چهار نقطه از سطح شهر برای استقرار و ساماندهی دست فروشان خبر داد و تاكید كرد: مناطقی در محله های هانیوان، بلوار مصلی، بلوار فارابی و حدفاصل میدان مخابرات تا چها راه پیام نور برای ساماندهی دست فروشان در نظر گرفته شده است.
به گفته وی، اجرای طرح جامع ساماندهی دست فروشان موجب تسهیل در خرید مردم در ایام پایانی سال نیز خواهد شد.
وی همچنین از برنامه ریزی برای حل مشكل سد معبر و ساماندهی وانت بارهای میوه فروش در شهر ایلام خبر داد و گفت: تجمع و فعالیت وانت بارهای میوه و تره بار فروش در حاشیه خیابان و بلوارها كه از دیر باز بدلیل فقدان بازار روز به یك عادت كسب و كار برای این افراد تبدیل شده، علاوه بر بد منظر كردن ورودی و معابر شهری باعث بروز مشكلاتی برای شهروندان شده است.
فرماندار ایلام اضافه كرد: بر همین اساس شهرداری ایلام به دنبال آن است تا با انتقال وانت بارها به محل مناسب با هماهنگی سایر سازمان‌های زیربط، نسبت به حل مشكل موجود اقدام كند.
بسطامی همچنین از ذخیره سازی میوه شب عید شهر ایلام خبر داد و یادآور شد: میوه شب عید بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار با قیمت دولتی از ۲۵ اسفند در سطح شهرستان توزیع خواهد شد.
به گزارش ایرنا، شهرستان ایلام به عنوان مركز این استان با حدود 220 هزار نفر جمعیت، بدلیل بافت قدیمی و معابر كم عرض و ازدحام جمعیت در مناطق مركزی در ایام پایانی سال با مشكل ترافیك در مركز شهر مواجه است.
خبرنگار: فرهاد فرامرزی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
3032/9002

سرخط اخبار استان‌ها