تجديد پيمان قبايل مختلف يمني با انصارالله درمبارزه با عربستان سعودي

تهران- ايرنا- قبايل سنحان در استان صنعا و قبايل ارحب يمن ضمن تاكيد بر حمايت كامل تسليحاتي واعزام نيرو به جبهه هاي جنگ با عربستان متجاوز، بار ديگر با جنبش انصارالله تجديد پيمان كردند.

به گزارش روز شنبه شبكه خبري المسيره قبايل سنحان و ارحب روز گذشته(جمعه) اعلام كردند: هيچ گزينه اي براي پاسخگويي به تجاوز دشمن به زنان و كودكان بهتر از آهن و آتش نيست و بر توانايي بالاي خود جهت جلوگيري از تداوم تجاوز عربستان به يمن تاكيد كردند.
رياست كميته عالي انقلاب از بر پايي تجمع توسط قبايل مذكور درحمايت از انصارالله تقدير كرد.
قبايل الاعماس در شهر الحداء استان الذمار نيز روزگذشته جمعه با برپايي تجمع اعتراض آميز حمله به زنان وكودكان شهر ارحب و منزل شيخ الغادر درمنطقه خولان توسط متجاوزان عربستاني را محكوم كردند.
قبايل الاعماس با اشاره به دستاوردهاي موشكي و صنايع نظامي ارتش و كميته هاي نظامي يمن آن را موجب افتخار كشور دانستند.
قبايل حيس در جنوب الحديده روز گذشته نيز با برپايي تجمع، انزجار خود از تجاوز عربستان به يمن را اعلام و بار ديگر از انصارالله حمايت كردند.
تجمع كنندگان با تاكيد برمقابله با متجاوزان، ضرورت وحدت صفوف نيروهاي يمني در جبهه هاي جنگ را خواستار شدند.
قبايل شهر المفتاح نيز روز گذشته با برپايي تجمع اعتراض آميز جنايت عربستان در حمله به مراسم عزاداري شهر ارحب و كشته شدن شماري زن و كودك را محكوم كردند.
تجمع كنندگان با تاكيد برحمايت از انصار الله، تداوم حمايت مالي و اعزام نيرو به جبهه هاي جنگ براي مقابله با تجاوز عربستاني آمريكايي وصهيونيستي را خاطر نشان ساختند.
عربستان همراه با چند كشور عربي و آمريكا از روز ششم فروردين سال گذشته اقدام به تجاوز نظامي به يمن و محاصره زميني، دريايي و هوايي اين كشور به هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادي رئيس جمهوري مستعفي و فراري يمن به قدرت كرد.
اين تجاوز نظامي تاكنون نتيجه اي جز كشتار بيش از 12 هزار يمني و زخمي شدن ده ها هزار نفر ديگر و همچنين آواره شدن ميليون ها يمني و ويراني زيرساخت هاي اين كشور نداشته است.
خاورم** 1453 **1064
مترجم: آمنه دهقان ** انتشار دهنده: فرشاد محسن زاده

سرخط اخبار جهان