دانشكده ایثار و شهادت در كردستان ایجاد شود

سنندج- ایرنا- معاون نظارت و ارزیابی دفتر نماینده ولی فقیه در كردستان گفت: ایجاد دانشكده و یا پژوهشكده ای با موضوع ایثار و شهادت در استان می تواند در زمینه ترویج این فرهنگ در میان نسل جوان جامعه بسیار تاثیر گذار باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام محمد سادات روز شنبه در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سنندج افزود: با توجه به اینكه حجم وسیعی از شهدای كشور متعلق به این منطقه است این ظرفیت در استان وجود دارد كه دانشكده و یا پژوهشكده ای با این موضوع راه اندازی شود.
به گفته وی باید با ایجاد و راه اندازی دانشكده ای با موضوع ایثار و شهادت، بتوانیم راوی تربیت كرده و از ظرفیت موجود در استان در این راستا بهره ببریم.
وی در ادامه با بیان اینكه شیوه انتقال آموزه های ایثار و شهادت به نسل جوان و نوجوان امری ضروری است گفت: استان كردستان دارای ظرفیت ها و پتانسیل های بالایی در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است كه مورد توجه قرار نگرفته است.
معاون نظارت و ارزیابی دفتر نماینده ولی فقیه در كردستان اظهار كرد: زمینه هنری و تولید آثار ماندگار در حوزه ایثار و شهادت كمتر مورد توجه قرار گرفته و امروز ساخت فیلم و سریال با این موضوع یك خلاء است كه باید به آن پرداخته شود.
حجت الاسلام سادات همچنین بر جمع آوری وصیت نامه شهدا تاكید كرد و گفت: جمع آوری وصیت نامه شهدا به عنوان راه تداوم این انقلاب بسیار مهم بوده و نسل جوان می توانند با مطالعه آن با شهدا و ارمان های والای آنان بیشتر اشنا شوند.
مدیركل بنیاد شهید و امور ایثارگران كردستان نیز در این جلسه با اشاره به فرا رسیدن 22 اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید و بزرگداشت روز شهدا گفت: برای بزرگداشت این ایام 13 برنامه فرهنگی پیش بینی شده است.
محمد سلیمانی تجلیل از فرزندان شاهد و خانواده شهدا، اهدای خون به بیماران نیازمند، برگزاری یادواره شهدای دانش آموز در سقز، برگزاری مسابقه استانی حفظ قرآن كریم در میان جامعه هدف و غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا را از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای بزرگداشت روز شهید عنوان كرد.
وی اظهار كرد: همچنین در این روز دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، تجلیل از مادران و همسران شهدا، همایش پیاده روی خانواده شهدا و ایثارگران، دیدار نمادین از خانواده شهدا در شهرستان های استان و برگزاری مسابقه فوتسال انجام خواهد شد.
استان كردستان پنج هزار و 400 شهید تقدیم انقلاب اسلامی كرده است.
12 یادمان شهدای گمنام در كردستان وجود دارد.
اكنون 36 شهید گمنام دوران جنگ تحمیلی در شهرستان های مختلف استان كردستان تدفین شده كه پیكر پاك 10 تن از این شهدا در مركز استان و در شهر سنندج تدفین شدند.
7348/ 3020
**خبرنگار: افسانه گلباغی/ انتشاردهنده: عبدالله رحمانی
** آگاهی از آخرین اخبار استان كردستان در كانال زیر:
@IRNASANANDAJ
https://telegram.me/joinchat/DHygAj7hzZXSBJmWuX3Bvg

سرخط اخبار استان‌ها