سينماكانون سمنان ميزبان هشت فيلم دهمين جشنواره بين‌المللي پويانمايي است

سمنان- ايرنا- مديركل كانون پرورش فكري كوكان و نوجوانان استان سمنان گفت: هشت فيلم برگزيده دهمين جشنواره بين‌المللي پويانمايي تهران، پانزدهم تا نوزدهم اسفند 95 در سالن آمفي‌تئاتر كانون پرورش فكري سمنان به نمايش درمي‌آيد.

مهدي جمال روز شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: هشت فيلم با عنوان‌هاي مسابقه ايران از يك تا 6 و مسابقه ارزش‌هاي اسلامي و ديني يك و 2 از پانزدهم تا هجدهم اسفند 95، صبح‌ها ويژه مدارس به صورت رايگان و عصرها به صورت بليت نيم‌بها و در 2 نوبت ساعت هاي 16 و 18 ويژه دانشجويان و خانواده‌ها و روز پنجشنبه 19 اسفند نيز براي نمايش عمومي در نظر گرفته شده است.
وي با بيان اينكه محل نمايش فيلم ها ابتداي بلوار نهضت، سالن آمفي‌تئاتر اداره‌كل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان سمنان است، افز.د: شهروندان براي تهيه بليت به مركز فرهنگي‌هنري شماره يك كانون پرورش فكري واقع در ميدان امام(ره)، مركز فرهنگي‌هنري شماره دو واقع در ابتداي بلوار نهضت، مجتمع فرهنگي‌هنري سمنان واقع در شهرك مديران ميدان پدران آسماني، مراجعه كنند.
مديركل كانون پرورش فكري استان سمنان گفت: هدف از برگزاري اين جشنواره فراهم‌سازي بستري شايسته براي تبادل انديشه‌ها و آموخته‌ها با گردآوري و عرضه هدفمند آثار، كشف توانمندي‌ها و تشويق نوآمدگان عرصه پويانمايي به ابتكار و نوآفريني، گسترش توانايي‌ها با طرح تكنيك‌ها و نگرش‌هاي تازه براي دستيابي به كيفيتي افزون‌تر است.
جمال افزود: سينماي تخصصي كودك و نوجوان كانون پرورش فكري سمنان، آبان‌ 95 در قالب كانون نمايش، فعاليت خود را آغاز كرد و در تلاشيم تا با هدف حمايت از توليد و اكران فيلم‌هاي مناسب اين گروه‌هاي سني، سالن‌هاي ديگر مراكز فرهنگي‌هنري استان را تجهيز و راه‌اندازي كنيم.
مديركل كانون پرورش فكري استان سمنان با بيان اينكه 22 مركز فرهنگي‌هنري كانون پرورش فكري در سراسر استان سمنان وجود دارد، گفت: 16 مركز فرهنگي‌هنري ثابت، سه كتابخانه سيار روستايي حوزه شاهرود و بسطام، دامغان و گرمسار، يك كتابخانه سيار شهري در حوزه سمنان، 2 كتابخانه پستي در حوزه سمنان و شاهرود فعالند.
بيش از 36 هزار كودك و نونهال استان سمنان در كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان سمنان عضويت دارند و بيش از 255 هزار جلد كتاب در كتابخانه هاي اين كانون و مراكز وجود دارد.
7470/6103 خبرنگار: عليرضا عربي ** انتشاردهنده: مصطفي دهقان
براي آگاهي از تازه‌ترين اخبار و رويدادها در استان سمنان به نشاني IRNASEMNAN@ كانال اخبار ايرنا سمنان مراجعه كنيد.

سرخط اخبار استان‌ها