كهگيلويه و بويراحمد مقام نخست در پرسش مهر رئيس جمهوري را كسب كرد

ياسوج- ايرنا- مديركل آموزش و پرورش كهگيلويه و بويراحمد گفت كه اين استان با كسب 13 رتبه ملي در پرسش مهر رئيس جمهوري مقام نخست كشور را به نسبت جمعيت فرهنگي و دانش آموزي كسب كرد.

به گزارش ايرنا، موضوع هفدهمين پرسش مهر رئيس جمهوري كه اوايل سال تحصيلي جاري و همزمان با بازگشايي مدارس مطرح شد «ريشه يابي عوامل خشونت در جامعه و راه‌هاي پيشگيري از آن» است.
هادي زارع پور روز شنبه در جمع خبرنگاران كهگيلويه و بويراحمد در ياسوج اظهار داشت: بر اساس اعلام دبيرخانه پرسش مهر رئيس جمهوري وزارت آموزش و پرورش استان اصفهان 17 رتبه، چهارمحال و بختياري 14 رتبه و كهگيلويه و بويراحمد نيز 13 رتبه اين دوره از پرسش مهر رئيس جمهوري را تصاحب كردند كه كهگيلويه و بويراحمد به نسبت جمعيت فرهنگي و دانش آموزي توانست رتبه نخست كشور را به خود اختصاص دهد.
وي افزود كه دانش آموزان و فرهنگيان كهگيلويه و بويراحمد در پانزدهمين و شانزدهمين دوره پرسش مهر رئيس جمهوري به ترتيب چهار و هشت ملي به دست آوردند.
مديركل آموزش و پرورش كهگيلويه و بويراحمد بيان كرد: 15 هزار و 721 نفر از خانواده‌هاي اين استان نيز در پرسش مهر رئيس جمهوري سال جاري شركت كردند.
معاون پرورشي و فرهنگي اداره كل آموزش و پرورش كهگيلويه و بويراحمد نيز گفت كه محمدنظري دانشجو معلم در رشته سخنوري از ياسوج رتبه اول، دانش آموز احسان نيكويي زاده در رشته شعر از دهدشت رتبه اول، محمد شاكري فرهنگي در رشته خوشنويسي از ديشموك رتبه دوم، خسرو روشناس فرهنگي در رشته فيلم داستاني از دنا رتبه دوم، زهرا خردمند دانشجو معلم در رشته نقاشي از ياسوج رتبه دوم، اسما كاظمي دانش آموز در رشته گرافيك از بويراحمد رتبه دوم، الميرا زاهدي نسب دانش آموز در رشته وبلاگ نويسي از گچساران رتبه دوم، علي چراغك دانش آموز در رشته شعر از دهدشت رتبه دوم، يعقوب كاظمي فرهنگي در رشته فيلم داستاني از ياسوج رتبه سوم، نجف اصغرنژاد فرهنگي در رشته مقاله پژوهشي از دهدشت رتبه سوم، حسن بهرامي فرهنگي در رشته شعر از گچساران رتبه سوم، رضا فريدوني دانش آموز در رشته نقاشي از بويراحمد رتبه سوم و سيما صفي خاني فرهنگي در رشته مقاله پژوهشي از گچساران رتبه سوم را به دست آوردند.
سيد بهاءالدين ملك حسيني اظهار داشت: در هفدهمين پرسش مهر رئيس جمهوري 32 هزار و 286 نفر شامل 27 هزار و 652 دانش آموز و چهار هزار و 634 نفر از فرهنگيان كهگيلويه و بويراحمد شركت داشتند.
وي افزود كه 13 فرد برتر پرسش مهر رئيس جمهوري كهگيلويه و بويراحمد در هر 2 بخش فرهنگيان و دانش آموزي به زودي در كنگره ملي پرسش مهر در تهران تجليل مي‌شوند.
افزون بر 149 هزار دانش آموز پسر و دختر در مقاطع ابتدايي و متوسطه اول و دوم در كهگيلويه و بويراحمد تحصيل مي‌كنند.
خبرنگار: منصور زرگر**انتشار دهنده: سيد ولي موسوي نژاد
7535/6110

سرخط اخبار استان‌ها