۱۴ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۱۲:۰۸
کد خبر: 82451424
۰ نفر
پیام نماینده مكزیك از روی دیوار برای ترامپ

تهران-ایرنا- یك نماینده مجلس مكزیك در اعتراض به تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا برای ساخت دیوار میان مرز كشورش و آمریكا، از دیوار نرده ای هشت متری حائل بین مرز دو كشور بالا رفت و بر فراز آن نشست.

به گزارش ایرنا، تارنمای خبری آمریكایی «د هیل» (The Hill) و شبكه خبری «سی ان ان» امروز شنبه با انتشار این خبر گزارش دادند: «برائلیو گوئرآ» (Braulio Guerra) نماینده مجلس مكزیك با نشستن روی این دیوار، پیامی برای رئیس جمهوری آمریكا فرستاد.
بنا بر این گزارش ها، این نماینده مجلس مكزیك كه از دیوار نرده ای حائل بین دومنطقه 'سن دیه گو' واقع در ایالت كالیفرنیا و 'تیخوانا' (Tijuana)، شهری درمكزیك در نزدیكی با مرز آمریكا، بالا رفت، ویدئویی دو دقیقه ای را بر فراز این دیوار ضبط كرد و گفت: توانستم از این دیوار بالا بیایم و در اینجا بنشینم، برای من بسیار ساده است به داخل آمریكا بپرم. این نشان می دهد تا چه میزان ساختن این دیوار كه هزینه ای 15میلیارد دلاری دارد، غیرضروری و در كل بیهوده است.
به گزارش ایرنا، پایگاه خبری د هیل نوشت: ترامپ ماه گذشته فرمانی اجرایی را به امضا رساند كه خواستار ساختن دیوار بین مرز آمریكا و مكزیك می شد كه در كارزار انتخاباتی وعده آن را داده و گفته بود دولت مكزیك باید هزینه آن را بپردازد.
این پایگاه خبری آمریكایی افزود: این درحالی است كه وزارت امنیت داخلی آمریكا در پی صدور این فرمان اجرایی 20 میلیون دلار برای ساخت این دیوار بودجه دراختیار دارد.
به گزارش ایرنا، تصمیم ترامپ برای ساخت دیوار بین دو كشور مكزیك و آمریكا اعتراض های داخلی و بین المللی را همچون سایر تصمیم های وی درباره فرمان ممنوعیت مهاجرتی به این كشور به دنبال داشته است.
مرز مشترك بین مكزیك و آمریكا سه هزار و 201 كیلومتر است و بر اساس گزارش نشریه انگلیسی 'ایندیپندنت' هزینه ساخت دیواری كه دونالد ترامپ وعده ساخت آن را داده است، 21میلیارد و 600 میلیون دلار برآورده شده كه سهم هر خانواده آمریكایی برای احداث چنین دیواری 170 دلار خواهد بود.
اروپام **1302** مترجم: بهروز وفاداری**انتشار دهنده: زهرا هژبری

سرخط اخبار جهان