۱۴ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۱۲:۰۳
کد خبر: 82451409
۰ نفر
دانشگاه علوم پزشكی ایلام میزبان 2 شهید گمنام

ایلام - ایرنا - دانشگاه علوم پزشكی ایلام روز شنبه به آرامگاه 2 شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس تبدیل شد تا شاید جان های خسته از زندگی ملال آور، در آستان اهورایی این 2 فرشته آسمانی به آرامش برسد.

به گزارش ایرنا، امروز و در میان حزن و اندوه جمعیت زیادی از مسئولان دستگاه های اجرایی و دانشگاهی و دانشجویان، پیكرهای پاك 2 شهید گمنام تازه تفحص شده جنگ تحمیلی در دانشگاه علوم پزشكی ایلام تشییع و به خاك سپرده شد.
پیكرهای این دو شهید گمنام از مقابل دانشگاه ایلام تا دانشگاه علوم پزشكی تشییع و بعد از اقامه نماز توسط مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشكی بر روی شانه های دانشجویان ولایت مدار و با چشمانی اشكبار تا آرامگاه ابدی بدرقه و به خاك سپرده شد.
تشییع كنندگان با شعارهای این گل پر پر از كجا آمده، از سفر كرب و بلا آمده، خونی كه در رگ ماست هدیه به رهبر ماست، ای رهبر آزاده، آماده ایم آماده، مرگ بر آمریكا، مرگ بر اسرائیل و حسین حسین (ع) شعار ماست، شهادت افتخار ماست بار دیگر با آرمان های شهدا تجدید پیمان كردند.
به گزارش ایرنا، آیین تشییع پیكرهای مطهر 6 شهید گمنام روز سه شنبه هفته گذشته با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان از میدان شهدا تا سپاه ناحیه ایلام برگزار شد.
همچنین تشییع و خاكسپاری پیكر مطهر 2 تن از این شهدای گمنام در بخش چوار روز چهارشنبه برگزار شد.
پیكر مطهر 2 شهید گمنام نیز به شهرستان آبدانان منتقل شد و روز پنجشنبه در بخش مورموری این شهرستان تشییع و سپس به خاك سپرده شد.
استان ایلام در دوران جنگ تحمیلی به عنوان جبهه میانی حضور رزمندگان اسلام بود و با توجه به داشتن مرز 430 كیلومتری با عراق تعداد زیادی از عملیات های آن دوران در محدوده این استان اجرا شد.
این استان در دوران هشت سال دفاع مقدس نزدیك به سه هزار شهید، 11 هزار جانباز و 331 آزاده تقدیم اسلام كرده است.
خبرنگار: زهرا موسوی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
7172/9002