آزمایش عملیاتی سامانه پدافندی اس 300 با موفقیت انجام شد

تهران - ایرنا - روابط عمومی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران از آزمایش عملیاتی سامانه پدافندی اس 300 با موفقیت در رزمایش دماوند خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص)، این آزمایش عملیاتی تحت عنوان رزمایش دماوند با حضور جمعی از مسئولان لشكری و كشوری در میدان تیر یكی از یگانهای پدافندی كشور انجام شد.
براساس اعلام این روابط عمومی،آزمایش عملیاتی سامانه پدافندی اس 300 با هدف ارزیابی نحوه عملكرد این سامانه با بكار گیری طیف وسیعی از اهداف پرنده و موشكی انجام شد.
بنابر این گزارش، ارزیابی توانایی سامانه اس 300 در درگیری با اهداف دارای سطح مقطع راداری پایین،تهدید های بالستیك و بررسی میزان توانمندی تخصصی و عملی افسران جوان قرارگاه پدافندهوایی در بكارگیری این سامانه از اهداف رزمایش دماوند بود.
براساس این گزارش، در رزمایش دماوند، آزمایش كامل این سامانه توسط كاركنان ایرانی و با سناریوهای شبیه سازی شده مطابق با تهدید های روز دنیا تمرین و مراحل كشف ،شناسایی،رهگیری و درگیری توسط سامانه اس300 انجام و عملكرد این سامانه در محیط جنگ الكترونیك مورد ارزیابی قرار گرفت و با شلیك موشك از این سامانه اهداف مورد نظر مورد اصابت قرار گرفته و منهدم شدند.
سامانه پدافندی اس 300 ویژه دفاع از موسسات صنعتی، نهادهای دولتی، پایگاه های نظامی و مقرهای فرماندهی در برابر حملات هوایی و فضایی دشمن است.
اجتمام** 7029*** 1569
تنظیم: فرهاد شرف پور ** انتشار: علی حبیبی
برای آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej