8031 مشترك در آذربايجان غربي مورد تشويق و تخفيف قانوني قرار گرفتند

اروميه- ايرنا- مديرعامل شركت توزيع برق آذربايجان غربي گفت: هشت هزار و 31 مشترك صنعتي و كشاورزي برق در اين استان مورد تشويق و تخفيف قانوني قرار گرفتند.

اكبر حسن بگلو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين مشتركان صنعتي در برنامه هاي مديريت مصرف و پيك سايي در ساعت هاي اوج بار در تابستان همكاري كردند و بر اساس دستور العمل مشمول تشويق و تخفيف قانوني شدند.
به گفته وي با نهايي شدن كنترل ها و محاسبات بالغ بر 27 ميليون و 917 ريال به حساب بستانكاري آنان در قبض هاي دوره اي برق منظور شده و امسال اين مقدار نسبت به مدت مشابه سال هاي 93 و 94 ، حدود 2 برابر افزايش داشته است.
وي اضافه كرد: ليست اين افراد به ادارات استاني از جمله استانداري، سازمان صنعت و معدن و تجارت و سازمان جهاد كشاورزي به منظور تجليل ارسال شده است.
مديرعامل شركت توزيع برق آذربايجان غربي افزود: موفقيت در كاهش پيك و مشاركت مشتركان استان در مديريت مصرف برق در شرايطي انجام شده است كه تعداد صنايع اصلي و با فعاليت مستمر در استان كم بوده و از طرفي هيچ اجباري براي همكاري مشتركان كشاورزي در كاهش پيك در ماه هاي گرم تابستان وجود نداشته است.
وي اضافه كرد: اين شركت با انجام موثر برنامه هاي علمي و آموزشي و برگزاري همايش و جلسه هاي حضوري در جهت آگاه سازي، همراهي مسئولان استاني، مكاتبات و چاپ و توزيع بروشور و تبيين طرح هاي تشويقي و فعاليت هاي تبليغي و فرهنگي از قبيل نصب بنر و تعامل گسترده با مشتركان اين موفقيت را كسب كرده است.
وي ادامه داد: بر اساس دستورالعمل هاي شركت توانير 197 مشترك صنعتي اين استان با ديماند بيش از 200 كيلو وات در طرح تعطيلات و تعميرات، تعداد 63 مشترك صنعتي با ديماند بيش از 500 كيلو وات در طرح ذخيره عملياتي و بيش از هفت هزار و 831 مشترك در طرح مديريت بار كشاورزي در طرح مديريت بار كشاورزي در تابستان امسال همكاري داشتند.
6009/3072 ** خبرنگار: يوسف رحيمي ** انتشار دهنده: عليرضا فولادي

سرخط اخبار استان‌ها