بیمارستان 400 تختخوابی بقایی 2 اهواز به بهره برداری رسید

اهواز - ایرنا - بیمارستان 400 تختخوابی شهید بقایی 2 اهواز روز شنبه در آیینی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا رئیس دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور اهواز گفت:این بیمارستان در قراردادی بین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دانشگاه علوم پزشكی اهواز ساخته و به بیماران مبتلا به سرطان اختصاص یافته است.
دكتر اسماعیل ایدنی افزود: بلوك های ساختمانی بدون استفاده متعلق به بیمارستان شهید بقایی بازسازی و 400 تخت از 520 تخت بیمارستان بقایی كه از سال 70 راكد مانده بود در قالب بیمارستانی مجزا با عنوان شهید دكتر بقایی٢ بهره برداری شد.
وی اظهاركرد: این بیمارستان دارای بخش های آنكولوژی مردان، زنان،ICU و CCU، داخلی، جراحی، ارتوپدی، عفونی با پزشكان متخصص و فوق تخصص است و هزینه ای بالغ بر 150 میلیارد ریال برای بهسازی، نوسازی و تجهیز بیمارستان از منابع دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور اهواز و وزارت بهداشت هزینه شده است.
ایدنی گفت:هم اكنون بیمارستان شفا در اهواز دارای 140 تخت برای خدمات رسانی به بیماران مبتلا به سرطان است و فهرست انتظار طولانی در نوبت های شیمی درمانی وجود دارد زیرا از استان های ایلام، جنوب لرستان، بخش هایی از بوشهر و كهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری و جنوب عراق برای درمان بیماری سرطان به استان مراجعه می كنند.
به گزارش ایرنا دكتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی پس از افتتاح این بیمارستان از بخش های مختلف آن دیدن كرد.
بیمارستان شهید بقایی در ایام دفاع مقدس احداث و یكی از مراكز مهم بیمارستانی در درمان مجروحان جنگ تحمیلی بود.

3004/ 6037
خبرنگار: خاطره غفاری ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

سرخط اخبار استان‌ها