۱۳ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۱۹:۴۴
کد خبر: 82450850
۰ نفر
نجات جوان آبادانی از رودخانه دز

دزفول - ایرنا - ناجیان سازمان آتش نشانی دزفول یك جوان 23 ساله اهل آبادان را از مرگ حتمی در رودخانه دز نجات دادند.

به گزارش ایرنا از سازمان آتش نشانی دزفول در این حادثه كه عصر روز جمعه در مجموعه تفریحی علی كله رخ داد جوانی اهل آبادان هنگام شنا در رودخانه دچار حادثه شد.
مهدی ملائكه زاده فرمانده عملیات نجات این حادثه دیده گفت: در ساعت 17 روز جمعه در تماسی از سوی پایگاه امداد و نجات هلال احمر مستقر در مجموعه تفریحی علی كله خبر گرفتار شدن یك جوان در رودخانه دز اطلاع رسانی شد.
وی افزود:در پی این حادثه گروه امداد و نجات سازمان آتش نشانی به محل اعزام شدند.
ملائكه زاده تصریح كرد: این جوان كه به همراه خانواده برای تفریح به مجموعه تفریحی علی كله دزفول سفر كرده بود هنگام شنا در رودخانه دچار گرفتگی عضلات شده و به سختی خود را به ساحل مقابل رسانده و توان بازگشت و شنا را نداشت.
حسین بهاری امدادگر ایستگاه ساحلی نیز گفت:پس از مراجعه خانواده این جوان و گزارش حادثه با سامانه 125 تماس گرفته و درخواست كمك شد كه بلافاصله ناجیان سازمان آتش نشانی در محل حاضر شده و فرد مورد نظر را به وسیله قایق نجات دادند.
بوستان ها و ساحل رودخانه دز به ویژه تفریحگاه علی كله در دزفول در ایام تعطیل میزبان مسافران و خانواده ها می باشند.
شنا در رودخانه دز در فصل زمستان به دلیل سردی هوا اقدامی حادثه ساز می باشد كه خانواده ها به ویژه جوانان باید به آن توجه كنند.
این نخستین حادثه در رودخانه دز در چند ماه اخیر می باشد كه با اقدام ناجیان سازمان آتش نشانی دزفول به خیر گذشت.
دزفول از اواخر اسفند ماه میزبان مسافران و گردشگران از شهرهای مختلف كشور می باشد كه بسیاری از این خانواده ها ایام تفریح خود را در بوستان های ساحلی رودخانه دز سپری می كنند.
پیش بینی می شود در ایام تعطیلات نوروز امسال بیش از 2 میلیون مسافر و كاروان راهیان نور به دزفول سفر كنند.
6068

سرخط اخبار استان‌ها