معاریو:درجنگ آینده ضد اسرائیل، ارتش لبنان دركنار حزب الله قرار می گیرد

بیروت – ایرنا – روزنامه صهیونیستی « معاریو» با تاكید به اینكه « درجنگ آینده علیه اسرائیل، ارتش لبنان در كنار حزب الله قرار می گیرد»، این وضعیت را چالشی دیگر برای رژیم صهیونیستی خواند.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری العهد روز جمعه به نقل از معاریو افزود: منابع امنیتی اسرائیل معتقدند كه برخلاف جنگ 33 روزه تابستان سال 2006 علیه لبنان، در صورت شعله ور شدن آتش جنگ در جبهه شمالی ( فلسطین اشغالی)ارتش لبنان هم به یك دشمن مهم تبدیل و در كنار حزب الله و با هماهنگی كامل آن علیه اسرائیل وارد میدان جنگ با ارتش اسرائیل خواهد شد.
این روزنامه صهیونیستی تاكید كرد كه ارتش لبنان بعداز جنگ 33 روزه، با سلاح های جدید هوائی ، دریائی و زمینی تامین شده به ویژه توسط آمریكا، فرانسه و سعودی مجهز شده است.
معاریو نوشت: در سال های گذشته مبارزه با تروریسم بهترین بهانه و دلیل برای مسلح كردن ارتش لبنان بوده و برنامه تجهیز آن به انواع سلاح، قدرت ارتش لبنان در مقابل یك ارتش منظم و قوی مانند ارتش اسرائیل را تقویت كرده و بهبود بخشیده است.
این روزنامه صهیونیستی افزود: درست است، ارتش لبنان سلاح های بسیار پیشرفته در اختیار ندارد اما منابع امنیتی اسرائیل می گویند ارتش لبنان بیش از گذشته توان ضربه زدن به اسرائیل را از طریق موشك های دقیق ضد زره دارد.
معاریواضافه كرد:ارتش لبنان ازهمه طوائف وجریان های لبنانی تشكیل شده و براساس قانون تحت نظارت ژنرال « میشل عون» رئیس جمهوری لبنان و همپیمان سیاسی حزب الله قرار دارد.
خاورم *1324** انتشار دهنده: فردین پازوكی

سرخط اخبار جهان