نشست هم انديشي اقتصادي شركتهاي دانش بنيان ايران و مجارستان برگزار شد

تهران - ايرنا- نشست هم انديشي اقتصادي (بيزينس فروم) ايران و مجارستان امروز (جمعه) با حضور سفير ايران در بوداپست، رييس اتاق بازرگاني مجارستان، جمعي از مسوولان علمي و فناوري ايران و صاحبان شركت هاي دانش بنيان در بوداپست برگزار شد.

به گزارش روز جمعه ايرنا از معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، پرويز كرمي مشاور معاون علمي و فناوري رييس جمهوري درباره برگزاري بيزينس فروم ايران و مجارستان و نشست هم انديشي شركت هاي دانش بنيان ايراني و مجارستاني گفت: در ادامه سفر هيئت علمي و فناوري جمهوري اسلامي ايران به وين كه هفته گذشته انجام شده بود، امروز (جمعه) نشست هم انديشي اقتصادي (بيزينس فروم) شركتهاي دانش بنيان ايراني و مجاري با حضور سفير ايران در بوداپست، رييس اتاق بازرگاني مجارستان و جمعي از مسوولان علمي و فناوري ايران، در پايتخت مجارستان آغاز به كار كرد.
مشاور معاون علمي و فناوري رييس جمهوري اظهار كرد: اين سفر به منظور گسترش همكاري‌هاي علمي و فناورانه دو كشور و ايجاد پل ارتباطي ميان شركت هاي دانش بنيان ايراني و مجارستاني با حضور مسوولان بيش از 40 شركت دانش بنيان ايراني صورت گرفته است.
مشاور رييس بنياد ملي نخبگان، همچنين به امضا تفاهم نامه همكاري فناوري بين ايران و مجارستان در سال جاري اشاره كرد و گفت: براساس گسترش ارتباطات علمي و فناوري بين دو كشور، تابستان امسال يك سند تفاهم‌نامه همكاري در حوزه علم و فناوري بين معاونت علمي و دفتر ملي تحقيق، توسعه و نوآوري مجارستان امضا شد كه بر مبناي آن، دو كشور در زمينه‎هاي مختلفي از قبيل همكاري در پروژه‌هاي تحقيقاتي مشترك و ارتقاي ظرفيت‌‌هاي علم، فناوري و نوآوري در پاركهاي علم و فناوري توافق كردند.
بر همين اساس، نشست هم انديشي شركت هاي دانش بنيان ايراني و مجارستاني امروز (جمعه) در بوداپست پايتخت مجارستان برپا شد. در اين نشست، علاوه بر غلامعلي رجبي يزدي سفير ايران در مجارستان و رييس اتاق بازرگاني مجارستان، هيئت علمي و فناوري جمهوري اسلامي ايران متشكل از سعيد سركار دبير ستاد نانو، سيروس وطن خواه دبير ستاد توسعه انرژي هاي تجديدپذير، پرويز كرمي دبير ستاد توسعه فناوري علم، فناوري و اقتصاد دانش بنيان، سيدعلي اكرمي فر رييس مركز همكاري هاي فناوري رييس جمهوري و سيد احمدرضا علائي طباطبائي مديركل دفتر تبادل فناوري معاونت امور بين الملل معاونت علمي، آرش يزدان پناه وابسته همكاري‌هاي فناوري سفارت ايران در بوداپست و همچنين مسوولان شركت هاي دانش بنيان حضور داشتند و درباره افزايش ارتباط و همكاري ميان اين شركت ها، سخنراني و تبادل نظر كردند.
در آخرين بخش اين هم انديشي نيز مسئولان شركت‌هاي دانش بنيان ايراني و مجارستاني در نشست سه ساعته كسب و كار (b2b ) به بحث و تبادل نظر پرداختند.
سال گذشته سورنا ستاري معاون علمي و فناوري رييس جمهوري در اجلاس جهاني علم (WSF) كه به ميزباني بوداپست مجارستان برگزار شده بود، شركت كرد و طرفين بر تشكيل «كميته مشترك همكاري علمي و فناوري بين ايران و مجارستان» توافق كردند.
علمي**9031**1584
دريافت كننده: عادل پازيار*انتشاردهنده:مولوي