حفاظت از منابع طبیعی وظیفه همگان است / هر شهروند یك درخت بكارد

اردبیل - ایرنا - امام جمعه سرعین گفت: حفاظت از منابع طبیعی وظیفه همگان است و مردم باید علاوه بر حفظ جنگل ها و منابع طبیعی موجود در زمینه كاشت درخت همت بگمارند.

به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام محمود اصغری در خطبه ‌های نماز جمعه این هفته شهر گردشگری سرعین با اشاره به فضای سبز به عنوان یك نیاز انسانی و اهمیت آن بر زندگی و حتی نشاط اجتماعی افزود: در روز منابع طبیعی كه هفته آینده به آن می‌رسیم هر شهروند حتی یك درخت را در روبروی مغازه و خانه خود بكارد شاهد یك شهر زیبا و هوایی خوب هم برای خودمان و هم دیگر شهروندان می‌شویم.
وی با تاكید بر اینكه كاشت نهال باید به یك فرهنگ عمومی تبدیل شود گفت: جنگل ها ، مراتع و حتی حیوانات سرمایه های ملی هستند كه باید از آنها مراقبت و نگهداری كرد.
وی با بیان این كه بیشتر شهرهای كشور آلوده به ریزگردها شده اند افزود: تنها راه جلوگیری از این پدیده حفاظت از منابع طبیعی و ایجاد كمربند سبز در اطراف شهرهاست.
اصغزی با اشاره به سوگواری ‌های شایسته اهالی شهرستان سرعین برای سالروز شهادت بانوی دو عالم فاطمه زهرا (س) ، پخش نذری‌های این ایام را بسیار ارزنده دانست و برای پوشش مناسب این اعمال شایسته از شبكه سبلان اردبیل قدردانی كرد.
امام جمعه سرعین ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اضافه كرد: وجود فاطمه (س) اسرار نظام هستی است كه بستر امامت به بركت وجود فرزندان ایشان است.
وی بیان كرد: تعطیلی جشنواره زمستانی سرعین نیز یك اقدام بسیار خوب و پسندیده از طرف مسوولان این شهرستان بود كه به مناسبت گرامیداشت ایام فاطمیه انجام دادند.
وی در ادامه سخنانش با اشاره به فرا رسیدن 14 اسفند سالروز تاسیس كمیته امداد و هفته احسان و نیكوكاری از عموم مردم خواست در آستانه عید نوروز شادی های خود را با نیازمندان تقسیم كنند.
خبرنگار: شهرام اصالت ** انتشاردهنده:عارف شیرزاد
7116/ 1257

سرخط اخبار استان‌ها