۱۳ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۱۶:۰۷
کد خبر: 82450687
۰ نفر
واكنش جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي به يك مصوبه مجلس

تهران - ايرنا - جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي در بيانيه اي نسبت به تصويب حقوق 240 ميليون ريالي (24 ميليون تومان) مديران دولتي در مجلس شوراي اسلامي واكنش نشان داد.

به گزارش روز جمعه ايرنا، در اين بيانيه آمده است: نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در روز چهارشنبه 11 اسفند ماه و در جريان بررسي ماده 38 لايحه برنامه ششم توسعه ، با اكثريت آرا سقف حقوق 240 ميليون ريالي (24 ميليون تومان) را براي مديران دولتي در حالي به تصويب رساندند كه پيش از آن راي به حقوق هشت ميليون و 120 هزار ريالي( 812 هزار تومان) كارگران داده بودند.
در اين بيانيه آمده كه معناي اين مصوبه تعجب آور كه بايد آن را 'ريشخند به عدالت' ناميد، آن است كه مجلسيان با آراي خود به فاصله طبقاتي 30برابري حقوق بگيران راي 'آري' داده اند! به بيان ديگر، حقوق روزانه هشت ميليون ريال(800 هزار تومان) يك مدير خوش نشين دولتي معادل تمام حقوق و دسترنج يك ماهه يك كارگر سخت كوش و نجيب است.
اين بيانيه مي افزايد: مجلسي كه به فرموده حضرت امام (ره) فراهم آمده از ' الله اكبر' هاي مردم، 'عصاره فضائل ملت' و 'اميد مستضعفين' است، بايد 'عدالت' را از چنگال ظلم و تبعيض و فاصله طبقاتي برهاند، نه آن كه به طرح ها و لوايحي راي دهد كه از آن بوي تعفن اشرافيت و دست اندازي به بيت المال به مشام مي رسد.
همچنين مصوبه روز چهارشنبه مجلس را با هيچ منطقي نمي توان توجيه كرد و اگر گفته مي شود مديران ما با حقوق هاي 10 و 15 ميليوني بر كرسي هاي صدارت ومديريت جلوس نمي كنند! پس بگذاريد شر اين مديران كاسب مسلك وزياده خواه از سر اين ملت مظلوم كم شود.
جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي نسخه شفابخش رهايي از وضع موجود را ميدان دادن به مديران و جوانان كارآمدي مي داند كه عطر و بوي بسيجي هاي دلداده و عاشق خدمت به بندگان خدا را دارند. مديراني كه روحيه اي جهادي، رفتاري بسيجي و ايماني زلال وقلبي آكنده از عشق به مردم دارند. مردم ما نيازمند مديراني هستند كه خود را همپايه مردم مستضعفي بدانند كه اين انقلاب و اين نظام با همت و فداكاري آنان قد راست كرد. مديراني كه كمربندهاي مجاهدت را محكم كرده و با خدمت به بندگان خداوند به ابتهاج برسند.
در اين بيانيه آمده است: مديران كاسب مسلك، بوروكرات و تكنوكرات هيچ ملتي را به صلاح و اصلاح نرسانده اند. مديران خسته و نشسته، مديران رفاه طلب و ويلا نشين و كاخ نشيني كه با اشرافيت خو گرفته اند و بجاي خدمت بي منت به مردم مدام مطالبه سهم خود را از انقلاب مي كنند، مديراني كه كرسي هاي صدارت خود را غنيمت مي دانند نه مسئوليت، همان بهتر كه كنار گذاشته شوند تا اين ملت روي آرامش و رفاه و رستگاري ببيند !
جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي ضمن ابراز تاسف و تاثر از اين مصوبه كه فزون خواهي و دست اندازي به بيت المال را قانوني كرده و رسميت بخشيده است، اعلام مي دارد نمايندگان محترم مجلس دهم تا دير نشده اين اشتباه را جبران كنند و راه را بر تضييع حقوق ملت وفشار بر طبقات ضعيف جامعه ببندند.
در پايان بار ديگر با ابراز نگراني و هشدار نسبت به خطر فراگير شدن روحيه اشرافي گري، زراندوزي، كاخ نشيني و رفاه طلبي در ميان مديران و مسئولان كه در تقابل با روحيه انقلابي و مشي و منش مردمي است، اعلام مي داريم كه در حكومت علوي و در نظام جمهوري اسلامي، كارگزاران نظام ضامن اجراي حدود و قوانين الهي و پاسدار حقوق و حريم مردم هستند و به حكم صريح اميرالمومنين علي عليه السلام بايد همچون مردمان عادي و طبقه ضعيف جامعه زندگي كنند. دولتمردي كه اينچنين نباشد ، او يك متجاوز به حريم الهي وخائن به مردم است و دامان جمهوري اسلامي بايد در تمامي قوا و نهادهاي حاكميتي از وجود چنين كارگزاران و كاربدستاني پاك و مبرا باشد.
به گزارش ايرنا، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در جلسه علني روز چهارشنبه گذشته براي تامين نظر شوراي نگهبان با 103 راي موافق، 44 راي مخالف، 8 راي ممتنع از 204 نماينده حاضر با اصلاح ماده 38 لايحه برنامه ششم توسعه موافقت كردند.
بر اساس اين اصلاح مجلس، مجموع پرداختي ماهانه مقامات و مديران و كاركنان دستگاه هاي موضوع ماده پنج قانون مديريت خدمات كشوري مصوب هشتم مهر1386 اين قانون حداكثر دو برابر حداكثر حقوق و مزاياي مستمر قابل پرداخت به كاركنان موضوع تبصره ماده 76 قانون مديريت خدمات كشوري است.
بر اساس تبصره 1 ماده 38 اين لايحه، شوراي حقوق و دستمزد مي تواند با پيشنهاد روساي قوا، وزيران يا معاونان رييس جمهور كه رياست دستگاه هاي اجرايي را بر عهده دارند و بالاترين مقام دستگاه هاي اجرايي، براي مشاغل تخصصي، مديريتي، واحدهاي عملياتي و مناطق مرزي و محروم تا شصت درصد دريافت هاي موضوع اين ماده علاوه بر سقف مقرر در اين ماده منظور كند.
بر اساس اين مصوبه سقف حقوق مديران تا 24 ميليون تومان خواهد بود.
سيام** 1053**1561**تنظميم كننده: حميد شريفي كيا** انتشاردهنده: مژگان توانا

سرخط اخبار سیاست