امام جمعه موقت اهواز: معافيت مالياتي به سرمايه گذاران در خوزستان داده شود

اهواز - ايرنا - امام جمعه موقت اهواز مهم ترين تبعات بحران اخير در خوزستان را تعطيلي مدارس، مهاجرت اساتيد و نخبگان و كاهش سرمايه گذاري در استان عنوان كرد و خواستار اعطاي معافيت مالياتي براي سرمايه گذاري در خوزستان شد.

به گزارش ايرنا سيد ابوالحسن حسن زاده در خطبه هاي نماز جمعه اهواز كه در مصلاي مهديه اين شهر برگزار شد، با اشاره به بحران اخير در خوزستان اظهار كرد: توفان گرد و خاك و قطع برق و آب به ويژه در اهواز و تعداد ديگري از شهرها علاوه بر مشكلات كوتاه مدت، آثار و تبعات بلندمدت نيز به همراه داشته است كه مجلس و دولت بايد آنها را شناسايي و چاره انديشي كنند.
وي مهم ترين آثار زيان بار بحران اخير در خوزستان را تعطيلي مدارس، مهاجرت اساتيد و نخبگان و كاهش سرمايه گذاري در استان عنوان كرد و افزود: ستاد بحران كشور و وزارت اقتصاد بايد معافيت مالياتي براي متقاضيان سرمايه گذاري در خوزستان در نظر بگيرند.
حسن زاده با تقدير از رهبري براي تذكر دلسوزانه خود درباره مشكلات خوزستان ادامه داد: بايد از مردم خوزستان كه با وجود اجتماع و اعتراض مردمي اجازه سوء استفاده سياسي دشمنان از اعتراضات خود را ندادند نيز تقدير كرد.
وي همچنين ضمن تقدير از اقدامات امام جمعه اهواز، نمايندگان خوزستان در مجلس خبرگان و مجلس شوراي اسلامي، رئيس جمهوري و وزرا به ويژه وزير كشاورزي و كارشناسان آب و برق، ياد يكي از كاركنان شركت برق مازندران كه در حين شست و شوي تاسيسات برق اهواز فوت كرد را گرامي داشت.
امام جمعه موقت اهواز در ادامه از دولت خواست كه در گزارش مشكلات آمار كانون هاي داخلي و خارجي را به درستي اعلام كنند و درباره محدوديت هاي امكانات و تجهيزات با مردم شفافيت داشته باشند.
وي با اشاره به گزارش وزير نيرو از ميزان انتقال آب از سرشاخه هاي كارون گفت: بايد اعلام شود كه چه ميزان آب و براي چه مصارفي منتقل مي شود.
حسن زاده تصريح كرد: هيچكس بخشي نگري نمي كند و ما يك كشور يكپارچه هستيم و خوزستان با افتخار نفت و آب خود را براي استفاده همه كشور داده است اما اين برداشت ها بايد منطقي باشد.
وي افزود: با توجه به خدمات خوزستان و درگيري اين استان با پديده گرد و غبار، استانداردها در آن بايد بالاتر از متوسط كشور باشد و مصوبات بايد اجرايي شود.
حسن زاده خواستار حضور متخصصان و اساتيد مستقل دانشگاه شد و اظهار كرد: اين كارشناسان مستقل بايد طرح هاي انتقال آب، كانون هاي گرد و غبار و عمليات تثبيت كانون ها را بررسي و درباره آن اظهارنظر كنند.
وي تصريح كرد: همه مشكلات خوزستان ملي نيست و بايد با مسئولان استاني كه در رفع مسائل كوتاهي مي كنند برخورد شود.

*سيره زندگي فاطمه (س) الگو شود
امام جمعه موقت اهواز با بيان اينكه حضرت فاطمه (س) الگويي براي زندگي فردي و اجتماعي ماست افزود: عفت، پاكدامني، اخلاق و توجه به خانواده صفاتي از اين حضرت هستند كه امروز هم جامعه ما و هم جامعه جهاني به آنها نياز دارد و بايد الگو قرار گيرد.
وي اضافه كرد: هر چقدر ايام فاطميه را خوب برگزار كنيم اما صفات حضرت فاطمه زهرا (س) روي سبك زندگي ما تغييري نداشته باشد، ارزشي ندارد.
حسن زاده با اشاره به روايتي از زندگي حضرت فاطمه (س) اظهار كرد: پيامبر اكرم (ص) سه روز بعد از ازدواج فاطمه (س) و علي (ع) به خانه آنها آمدند و كار را ميان آنها تقسيم كرده و فرمودند كار خانه با فاطمه (س) و كار بيرون از خانه با علي (ع) است كه اين تقسيم بندي بايد براي ما ملاك و الگو قرار گيرد.
وي با انتقاد از تفكرات فمنيستي تصريح كرد: آيا بخاطر ترس از اينكه برچسب عقب افتادگي بخوريم، بايد در مقابل فمنيست ها تسليم شويم و دست از الگوهاي خود برداريم؟
حسن زاده اضافه كرد: حضرت زهرا (س) به دليل مسئوليت هاي اجتماعي و سياسي كه ايفا كرد به شهادت رسيد، نه بخاطر فرايض ديني همچون نماز و روزه زيرا ايشان به زمامداري و مديريت و رهبري جامعه را كه منحرف شده بود، اعتراض كرد.
امام جمعه اهواز همچنين با اشاره به سالروز تاسيس كميته امداد امام خميني در تاريخ 14 اسفند 58 افزود: به گفته امام روحيه اشرافيگري نبايد در جامعه رواج داشته باشد و اين مساله بايد از نظر برنامه ريزان نيز مورد توجه قرارد گيرد.
وي آمار بالاي مددجويان در خوزستان كه يك استان غني و ثروتمند است را نشانه محروميت اين استان دانست و تاكيد كرد: برنامه ريزان در دولت و مجلس بايد كاري كنند كه تعداد مددجويان كميته امداد و بهزيستي بايد هر سال كمتر شود.
حسن زاده گفت: 15 اسفند روز درختكاري است و با توجه به وقوع ريزگردها، كاشت درخت كه از گذشته در فرهنگ ما وجود داشت، بايد ادامه پيدا كند.
7151/6064
خبرنگار: نادره وائلي زاده** انتشار دهنده: محسن بهاروند