امام جمعه يزد: دولت براي دفاع از حقوق بشر و معرفي اهداف انقلاب اسلامي در دنيا تلاش كند

يزد – ايرنا – نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه يزد گفت: دولت و بويژه وزارت امور خارجه و وزارت ارشاد با فراهم كردن شرايط مناسب براي دفاع از وضعيت حقوق بشر در ايران و معرفي و انتشار اهداف انقلاب اسلامي در دنيا تلاش جدي انجام دهند.

به گزارش ايرنا ، آيت الله محمدرضا ناصري در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه يزد گفت: دشمنان ايران بدون توجه به مسائل خلاف حقوق بشر در كشورهايي همچون آمريكا ، اسرائيل و عربستان به دنبال محكوم كردن كشورمان در اين حوزه هستند.
وي با تاكيد بر لزوم هزينه كردن براي معرفي اسلام ناب محمدي (ص) و انقلاب اسلامي در رسانه هاي خارجي افزود: مسئولان و دست‌اندركاران امر كه تاكنون در انتشار و تفهيم آرمان‌هاي انقلاب اسلامي كوتاهي كرده‌اند بايد بيشتر از هميشه وارد ميدان شوند.
نماينده ولي فقيه در استان يزد به روزهاي پاياني سال 1395 و لزوم بررسي پرونده شعار سال يعني اقتصاد مقاومتي ، اقدام و عمل اشاره و تاكيد كرد: بايد در ارزيابي عملكرد خود ببينيم تا چه اندازه در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي گام برداشته‌ايم.
ناصري اضافه كرد: بايد ببينيم توانسته ايم در صنعت ، ايجاد فناوري هاي جديد و توليد محصولات خودكفا و مستقل شده و در برابر سوء استفاده از دشمنان مقاوم شويم و احساس توانمندي و خودكفايي را در دلها تقويت كنيم.
وي ادامه داد: بايد ببينيم با عملكرد مطلوب ما، كارخانه‌ها و واحدهاي صنعتي به اين يقين رسيده‌اند كه مي‌توانند قطعات مورد نيازشان را خودشان بسازند يا اينكه هنوز نگاهشان به خارج از كشور است يا در جلوگيري از واردات بي رويه و قاچاق موفق بوده ايم.
امام جمعه يزد با تاكيد بر لزوم تقويت روحيه انقلابي در تحقق اقتصاد مقاومتي و استقلال فرهنگي ، اجتماعي و اقتصادي گفت: مسئولان بايد به اين موارد عمل مي‌كردند و در برابر خدا و ملت و امام و رهبري پاسخگو باشند و اگر به اين وظايف به عمد عمل نكرده‌ايم خيانت كرده‌ايم و اگرهم غفلت كرده‌ايم بايد استغفار كنيم.
ناصري به تلاش هاي ايران در جلوگيري از ورود داعش به كشورهاي منطقه اشاره و تصريح كرد: دشمنان اسلام نقشه داشتند تا سوريه و يمن و حتي عربستان را نابود كنند اما ايران نقشه آنها را برهم زد.
وي در عين حال به مسئولان عراق هشدار داد تا مراقب نفوذ دوباره داعشي ها از راههاي ديگر به كشور باشند و از سوي ديگر دولت سوريه نيز نسبت به تحرك هاي تفرقه افكنانه تركيه و آمريكا براي دو تكه كردن اين كشور تذكر داد.
امام جمعه يزد در بخش ديگري از سخنانش به در پيش بودن انتخابات در كشور نيز اشاره و تصريح كرد: مسئولان بويژه دستگاههاي اطلاعاتي بايد مراقب نفوذ دشمن و توطئه‌هاي تفرقه افكنانه آنها باشند.
وي با بيان اينكه استان در بخش آب با مشكلاتي مواجه است ، ادامه داد: جهاد كشاورزي بايد در عين حالي كه مراقب كشت مناسب محصولات است بايد در مديريت مصرف آب در اين حوزه نيز به صورت جدي تلاش كند.
ناصري با اشاره به خريد محصولات كشاورزي و ميوه بيشتر در آستانه نوروز به مسئولان توصيه كرد تا مراقب جلوگيري از واردات و نيز قاچاق محصولات داراي مشابه داخلي باشند .
وي در بخش پاياني بر لزوم دستگيري از فقرا و نيازمندان نيز تأكيد كرد و گفت: نبايد همديگر را در روزهاي پاياني سال فراموش كنيم چون همه در برابر خانواده‌ها و افراد بي‌بضاعت مسئوليم و بايد به آنها كمك كنيم و اطمينان داشته باشيم كه خداوند بركت اين كمك‌هاو صدقه ها را به زندگي همه خواهد داد.
1968/ 6197 خبرنگار:محمودرضا رحماني**انتشار: محمدحسين فلاح تفتي
@irnayazdd

سرخط اخبار استان‌ها