امام جمعه ياسوج: وحدت و انسجام مهمترين نياز كشور در شرايط كنوني است

ياسوج- ايرنا- امام جمعه ياسوج گفت: دامن زدن به اختلاف ها در جامعه راه نفوذ و ايجاد توطئه دشمنان را هموار مي كند كه حفظ وحدت، انسجام و همدلي مهمترين نياز كشور در شرايط كنوني در كشور است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام سيد علي اصغر حسيني در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته ياسوج اظهار داشت كه دشمن و بدخواهان نظام جمهوري اسلامي همواره منتظر چنين فرصت هايي است تا از اختلاف ها و شكاف هاي بين مردم و مسئولان براي رسيدن به اهداف شوم خود نهايت بهره و استفاده لازم را ببرند.
وي تصريح كرد كه البته ايران اسلامي قدرتي نيست كه از اين بادها و ترفندها بلرزد و در طول حدود 38سال گذشته تاكنون از همه خطرها، توطئه ها و كوران حوادث سخت با اقتدار، حفظ وحدت و پشتيباني ملت عبور كرده است.
حجت الاسلام حسيني وجود احزاب و تضارب افكار و انديشه ها را ضرورت توسعه و پيشرفت يك جامعه دانست و گفت كه نگاه هاي افراطي و كشاندن برخي اختلاف ها ميان مردم نيز بزرگترين آسيب و آفت در اين راستا محسوب مي شود.
خطيب جمعه ياسوج با اشاره به ادعاي غرب و برخي كشورهاي منطقه كه ايران را كشوري ضد حقوق بشري دانسته اند، گفت كه هركشوري كه نوكر آمريكا و غرب نيست از نظر آنها ضد حقوق بشر محسوب مي شود.
وي تصريح كرد كه هدف اصلي آمريكا و غربي ها از رابطه و دوستي با برخي كشورهاي منطقه از جمله عربستان سعودي چپاول منابع آنان و دستيابي به اهداف شوم خود است.
امام جمعه ياسوج ادامه داد: عربستان سعودي نوكر آمريكا بوده و با دستور آنها جنايت هايي را در كشور يمن مرتكب مي شود.
حجت الاسلام حسيني گفت كه هيچ كدام از آثار دموكراسي از جمله برگزاري انتخابات و يا داشتن مجلس در كشور عربستان سعودي وجود ندارد اما همين كشور كودك كش و جنايتكار به واسطه دوستي و نوكري آمريكا كشوري طرفدار حقوق بشر است.
وي با اشاره به سالروز تاسيس كميته امداد به عنوان مولود انقلاب و امام خميني(ره) در سال 1357 گفت كه اين نهاد حمايتي در راستاي امداد رساني و كمك به افراد فقير و مستمند تشكيل شده كه تاكنون خدمات ارزنده اي نيز در اين راستا انجام داده است.
وي گفت كه اولويت و راهبرد اين نهاد حمايتي بايد خودكفايي و توانمند ساختن جامعه هدف خود باشد.
خبرنگار: حميد جهان** انتشار دهنده: حسينعلي راشكي
3016/8005

سرخط اخبار استان‌ها