بانك اطلاعات بانوان، فرصتی برای تحقق دسترسی عادلانه به منابع

تهران - ایرنا - دبیر كارگروه رسانه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: دولت با خوداظهاری زنان توانمند در سامانه بانك اطلاعاتی بانوان، می تواند گام های جدی برای شناسایی این قشر، جهت تحقق دسترسی عادلانه زنان به فرصت ها و منابع بردارد.

زهره آشتیانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: دسترسی برابر و عادلانه به فرصت ها میان زنان و مردان یكی از مسائلی است كه منجر به توسعه پایدار می شود و در این مسیر به طور قطع شناسایی ظرفیت ها و پتانسیل های زنان توانمند می تواند بستر را برای دستیابی آنان به فرصت های برابر فراهم سازد.
وی ادامه داد: اما آنچه مشهود است این است كه عدم خودباوری زنان نسبت به توانمندی های خود در مواردی موجب می شود تا آنها در فضایی مردسالارانه از دستیابی به فرصت های مناسب باز بمانند.
آشتیانی اضافه كرد: بانك اطلاعات زنان موفق ایران در دولت اصلاحات با پیگیری مركز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به صورت كتابچه ای با عنوان « قدس ایران» منتشر شد و انتظار می رفت كه در دولت های بعدی نیز این اقدام استمرار یابد؛ ولی صرفا شاهد گردآوری بانك های اطلاعاتی زنان در میان گروه ها و سازمان های مردم نهاد به صورت پراكنده و در مقیاس كوچك بودیم كه باز هم مانع از حضور زنان توانمند در عرصه شد و هیچ گام موثری برای این رویداد برداشته نشد.
دبیر كارگروه رسانه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ادامه داد: با روی كارآمدن دولت یازدهم و شعار عدالت جنسیتی و شایسته سالاری كه ریاست جمهوری بر آن بسیار تاكید دارند، یكی از اقدامات معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از ابتدای دولت طراحی سامانه بانك اطلاعات زنان بود.
وی ابراز امیدواری كرد كه زنان با مراجعه به سامانه و ثبت اطلاعات خود بتوانند از این فرصت به خوبی بهره مند شوند تا شاهد دسترسی عادلانه بانوان به فرصت ها باشیم.
این كارشناس حوزه زنان اظهار كرد: زنان به هر حال نیمی از جمعیت كشور به شمار می آیند و طبق آمارهای رسمی اكنون زنان، بالای 60 درصد ورودی های دانشگاه ها را به خود اختصاص می دهند و بنابراین جامعه ما با تحول نسلی با رشد علمی زنان مستعد و آموزش دیده رو به رو می شود كه حضور آنان در عرصه های مدیریتی و تصمیم گیری و سیاست گذاری می تواند نه تنها به رویكرد برنامه ریزی متوازن در سطح كلان كمك كند كه موجب جلب مشاركت نیمی از بدنه جامعه شود.
وی تاكید كرد: اما به نظر می رسد كه همواره دایره مدیریت ها بنابرعدم شناخت نسبت به زنان مستعد و توانمند به ویژه نسل جوان كه دارای تخصص نیز هستند با محدودیت برای جذب زنان مواجه است و البته نقد اصلی به جامعه زنان باز می گردد كه از فرصت های رایزنی و معرفی درست ظرفیت های خود برای حضور در عرصه های مختلف بنابر شایستگی هایشان بهره نمی گیرند.
آشتیانی افزود: به طور قطع ایجاد بانك اطلاعات زنان در صورتی كه به درستی گردآوری شود می تواند مرجع مناسبی برای تقسیم فرصت های حضور در عرصه های سیاست گذاری و برنامه ریزی كلان كشور برای زنان باشد.
وی درباره تاثیرگذاری این بانك در تصمیم گیری حوزه بانوان نیز خاطرنشان كرد: تاثیر گذاری در آینده حوزه مربوط به سیاست گذاری در امور زنان و خانواده را نمی توان به طور كامل به این موضوع گره زد، بلكه مسائل مهمی در تغییر رویكرد نسبت به مسائل این حوزه دخیل است.
وی ادامه داد: در واقع باید همراه با تحولات اجتماعی و رشد نسلی تحول نگرشی نسبت به انتظارات و البته توانایی های نیمی از جامعه برای تحول كشور صورت گیرد. این، آن رویكردی است كه باید دولتمردان، قانون گذاران و برنامه نویسان كلان كشور بدان توجه داشته باشند؛ چرا كه اكنون نمی توان توسعه را بدون حضور همه جامعه در نظر گرفت و زنان نقش مهمی در پیشبرد اهداف كلان برای توسعه كشور خواهند داشت.
آشتیانی اضافه كرد: بنابراین فرهنگسازی برای تغییر نگرش نسبت به نقش و جایگاه زنان به عنوان نقش آفرینان توسعه كشور از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورت این تحول دیدگاه و تفكر، بسترسازی حضور زنان بنابر شایستگی هایشان در عرصه های مختلف فراهم می شود.
این كارشناس حوزه زنان ادامه داد: اما نكته قابل توجه این است كه گردآوری بانك اطلاعات زنان به عنوان مرجعی برای شناسایی زنان مستعد و توانمند می تواند بیانگر جامعه آماری قابل توجه زنانی باشد كه دارای تخصص، تجربه و كارآمدی برای ایجاد تحول در نظام برنامه ریزی و حركت رو به توسعه كشور هستند كه این را می توان گامی برای حركت به سوی دسترسی به فرصت های عادلانه برای زنان و همانطور تحول نگرشی دانست.
وی در پاسخ به این سوال كه آیا می توان با داشتن این بانك، پست های مدیریتی را برای بانوان تعریف كرد، اظهار كرد: معتقدم ، چنانچه رویكرد ما در حوزه پست های مدیریتی، شایسته سالاری باشد، دیگر فرصت های مدیریتی نباید زنانه و مردانه شوند؛ بلكه باید هر فردی بنابر شایستگی ها از فرصت عادلانه برای دسترسی به مناصب و منابع برخوردار شود ولی رویكرد مردسالارانه در تقسیم مناصب مدیریتی موجب شده است تا زنان از سهم عادلانه ای در این حوزه برخوردار نباشند.
دبیركارگروه رسانه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اضافه كرد: ولی نكته اینجاست كه همواره عدم حضور زنان توانمند و یا عدم معرفی آنها دلیلی بر این امر عنوان شده است، لذا تصور می شود كه با ایجاد این بانك اطلاعات كه با همراهی خود جامعه زنان باید سریعتر كامل شود، می توانیم پایه ای برای تحقق گفتمان شایسته سالاری باشیم.
آشتیانی افزود: از اطلاعات این سامانه می توان برای برنامه ریزی درست بهره گرفت و دولت قادر است با پایش اطلاعات این سامانه در جهت تحقق دسترسی عادلانه زنان به فرصت ها و منابع ، قدم موثری را برای تحقق یكی از ماموریت هایش در راستای شایسته سالاری كه همانا شناسایی زنان توانمند و مستعد است بردارد و زنان توانمند را به مسئولان برای تصدی پست‌های مدیریتی، معرفی كند.
وی ادامه داد: از سوی دیگر رویكرد برنامه ششم توسعه در حوزه زنان عدالت جنسیتی است و بنابر سیاست های در نظر گرفته شده در حوزه های مختلف مدیریتی، بازار كار، خانواده و فعالیت های سیاسی و اجتماعی به سمت توسعه متوازن سوق داده می شود و هدف گذاری برنامه ششم توسعه ، افزایش سالانه 10درصد به مدیران زن در دستگاه های اجرایی كشور است كه وجود این بانك اطلاعات می تواند تسهیل گر حضور زنان شایسته در پست های مدیریتی بنابر تخصص و توانایی هایشان باشد.
آشتیانی افزود: البته آنطور كه می دانم اكنون آمار دقیقی از مدیران زن در كشور وجود ندارد كه با تكمیل این بانك اطلاعاتی، تعداد مدیران زن در سطوح ارشد، میانی و پایینی اعلام می شود و این، خود در برنامه ریزی ها بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
وی معتقد است، هرچند كه باید زودتر این اقدام در تداوم نگاه دولت اصلاحات به بستر سازی برای حضور موثر زنان در عرصه صورت می گرفت ولی اكنون نیز باید این حركت را به فال نیك گرفت و به تحقق آن كمك كرد.
بانك جامع اطلاعاتی بانوان روز دوم اسفندماه با حضور شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده راه اندازی شد و اكنون در مرحله ثبت نام از سوی بانوان فعال در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و علمی است.
اجتمام** 7268**1776**1584
مصاحبه كننده: مهناز بیرانوند**انتشاردهنده:خطیب زاده
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej