محموله چوب قاچاق در تالاب سد نوروزلوي مياندوآب متوقف شد

مهاباد-ايرنا- فرمانده يگان حفاظت محيط زيست آذربايجان غربي گفت: ماموران يگان حفاظت شهرستان مياندوآب موفق به كشف و ضبط يك محموله چوب قاچاق در اين شهرستان شدند.

محمد خليلي روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: ماموران يگان حفاظت شهرستان مياندوآب در پي دريافت گزارش مردمي مبني بر حضور عده اي از متخلفان در داخل منطقه حفاظت شده تالاب سد نوروزلو كه اقدام به قطع درختان جنگلي و بارگيري آن كرده بودند به منطقه اعزام شدند.
وي اظهار كرد: گروه اعزامي ماموران يگان حفاظت محيط زيست بعد از انجام بررسي هاي لازم با تعدادي افراد سودجو كه اقدام به قطع درختان جنگلي در داخل منطقه حفاظت شده تالاب سد نوروزلو كرده بودند مواجه شدند كه اين افراد با بارگيري درختان قطع شده قصد انتقال آن را به شهر داشتند.
وي با بيان اينكه ماموران يگان حفاظت محيط زيست اقدام به توقف خودروي حامل چوب ها كردند اضافه كرد: درجريان اين مأموريت كه به صورت شبانه انجام شد يك دستگاه خودرو وانت نيسان با بيش از 100 قطعه درخت جنگلي بريده شده متوقف و بار آن ضبط شد.
وي با بيان اينكه در مواردي قطر تنه درختان قطع شده به بيش از70 سانتي متر مي رسيد بيان كرد: پرونده اين تخلف تشكيل و براي صدور حكم به محاكم قضايي ارسال مي شود.
به گزارش ايرنا، منطقه حفاظت شده تالاب سد نوروزلوي مياندوآب بر اساس قوانين حفاظتي مناطق چهارگانه سازمان حفاظت محيط زيست، تحت مديريت محيط زيست مي باشد كه علاوه بر داشتن تالاب و سواحل آبي، پناهگاه گونه هاي مختلفي از پستانداران و پرندگان بوده است.
همچنين داراي پوشش گياهي نيزار، جنگلزار و انواع درختان از جمله گز و بيد بوده كه حفظ سلامتي اكوسيستم و حيات جانوران منطقه در گرو حفظ اين گونه ها مي باشد.
با نزديك شدن به فصل بهار گشت هاي مستمر در منطقه براي جلوگيري از تخريب اراضي و قطع درختان و جلوگيري از هرگونه تعارض زيست محيطي در اين منطقه افزايش پيدا مي كند.
7125/3093 ** خبرنگار: طاهره نويد آرين ** انتشار دهنده: پيمان پاكزاد

سرخط اخبار استان‌ها