سردار قاآني: راه عزت مسلمان مبارزه با آمريكا و صهيونيسم است

مشهد- ايرنا- جانشين فرمانده سپاه قدس گفت: راه عزت مسلمانان زير پرچم آمريكا رفتن نيست بلكه مقابله، نبرد و مقاومت در برابر آمريكا و صهيونيسم است.

سردار اسماعيل قاآني چهارشنبه شب در يادواره شهداي لشكر فاطميون و دومين سالگرد شهيدان ابوحامد و فاتح در تالار قدس حرم مطهر امام رضا(ع) افزود: آمريكاي جنايتكار و صهيونيسم خون آشام همراه با انگليس مكار ناپاكترين آدم هاي دنيا را بعد از شكست در افغانستان و عراق جمع آوري كردند، سازمان و آموزش دادند و با امكاناتي كه در اختيار تروريستها گذاشتند، آنها را به جان مسلمانان انداختند.
وي اضافه كرد: كشورهاي ايجاد كننده تروريستها، چندين ائتلاف مبارزه با تروريسم ايجاد كردند يعني سعوديها با چند كشور اطراف خود يا آمريكا با 60 كشور ديگر در اين خصوص ائتلاف كردند، اما هيچكدام يك گردان پياده هم براي مبارزه با داعش نفرستادند، زيرا اراده و توان مبارزه با تروريستها را ندارند.
وي، تجهيز تروريستهاي داعشي به موشكهاي 70 هزار دلاري را يك نمونه از كمكهاي كشورهاي ايجاد كننده تروريستها ذكر و بيان كرد: آمريكا و صهيونيستها به لحاظ رواني و امكانات خيلي بر روي تروريستها كار كرده اند و جنگ پيچيده اي را در منطقه به راه انداختند.
وي اظهار كرد: لشكر فاطميون بهم پيوستگي امت اسلام را به معني واقعي به عرصه ظهور رساند و عملكرد آنها يك فرهنگ در پهناي گسترده مقاومت در كشورهاي اسلامي است.
سردار قاآني گفت: فاطميون اثبات كردند هم اهل مبارزه هستند و هم توان مبارزه با تروريستها را دارند و حوزه اثر گذاري آنها نيز محدود به خاك سوريه نيست بلكه اين افراد فضاي جديدي را در عرصه مقاومت ايجاد كرده اند.
وي اظهار كرد: فاطميون در كنار شهداي دفاع مقدس بُعد ديگري از دفاع را در دنيا ارائه كردند و افرادي از كشورهاي مختلف نيز براي پيوستن به جبهه مقاومت و نبرد با تروريستها اعلام آمادگي كردند و در اين ميان شهداي فاطميون علمدار اين نبرد هستند.
جانشين فرمانده سپاه قدس با بيان اينكه لشكر فاطميون يك نيروي عادي نيست، بلكه از جنس عاشورا است اظهار كرد: نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران نيز در حدي كه استطاعت دارد به آنها كمك مي كند هر چند كه اگر اين كمك هم نمي شد خود رزمندگان مي رفتند.
سردار قاآني افزود: همه ما وظيفه داريم شهدا را تكريم كنيم و اگر بخواهيم راه اين عزيزان را ادامه دهيم، بايد مباني آنان را كه اطاعت از ولايت و رهبري است، دنبال كنيم.
در اين يادواره از تعدادي از خانواده شهداي لشكر فاطميون تقدير شدند.
شهيد عليرضا توسلي(ابوحامد) و شهيد رضا بخشي(فاتح) از فرماندهان لشكر فاطميون روز شنبه 9 اسفند ماه سال 1393 و در حال و هواي ايام فاطميه در درگيري با تروريست هاي تكفيري در جريان عمليات آزادسازي تل قرين در حومه درعا در سوريه به شهادت رسيدند.
7507/ 6012 خبرنگار: مصطفي نخعي** انتشار دهنده: علي حيدر شاه حسيني

سرخط اخبار استان‌ها