۱۱ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۱۴:۵۵
کد خبر: 82449081
۰ نفر
انتقاد سازمان‌ملل ازوضع حقوق‌بشر درعربستان

تهران – ایرنا – شورای حقوق بشر سازمان ملل در سی و چهارمین دوره سالیانه خود در ژنو، از ادامه نقض حقوق بشر در عربستان انتقاد كرد.

به گزارش روز چهارشنبه شبكه تلویزیونی نبأ، شركت كنندگان در این نشست بخشی از وقت خود را به بررسی موارد نقض حقوق بشر در عربستان اختصاص دادند.
برخی از كشورهای عضو این شورا صدور حكم اعدام و اجرای آن و همچنین نبود آزادی بیان و تحت پیگرد قرار داشتن فعالان سیاسی و مدافعان حقوق بشر در عربستان را به شدت محكوم كردند.
در همین راستا سازمان های حقوقی اعلام كردند قصد دارند در حاشیه این نشست نیز موضوع موارد نقض حقوق بشر در عربستان را مورد بررسی قرار دهند.
از سوی دیگر سازمان آمریكایی ها برای دمكراسی و حقوق بشر در بحرین نیز از تشكیل سمینار بررسی اقدامات سركوبگرانه رژیم سعودی به مناسبت چهارمین سالروز بسته شدن سازمان
'حسم' به عنوان تنها انجمن مدنی عربستان خبر داد.
شركت كنندگان در این سمینار عملكرد جامعه مدنی كنونی در عربستان و چالش های فراروی آن و چگونگی مقابله با اقدامات سركوبگرانه رژیم را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
سازمان های حقوقدان خواستار به تعلیق درآوردن عضویت عربستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل شدند به ویژه با توجه به اینكه عربستان سازمان ملل را تحت فشار قرار داد تا نامش را از فهرست سیاه كشورهای كودك كش در یمن حذف كند.
خاورم ** 1487 **1144
مترجم : قاسم غضبانپور* ناشر: علیرضا جباری

سرخط اخبار جهان