نشان طلاي مجموعه دار برتر سال 95 به مدير سراموزه رهگشاي بادرود رسيد

نطنز،كاشان - ايرنا - در چهارمين گردهمايي انجمن مجموعه داران كشور، نشان طلاي مجموعه دار برتر سال95 به مدير سراموزه رهگشاي بادرود رسيد.

به گزارش ايرنا، سراموزه رهگشاي بادرود از جمله موزه هاي خصوصي موفق در سال هاي اخير در شهر بادرود بوده است كه معرفي آداب و رسوم محلي اين شهر در قالب عروسك هاي محلي و همچنين فعاليت هاي بشر دوستانه در سطح كشوري و بين المللي در قالب عروسك هاي سراموزه رهگشا به عنوان سفيران صلح و دوستي از جمله فعاليت هاي شاخص مسئولان اين سرا موزه بوده است.
مدير سراموزه رهگشاي بادرود در خصوص برنامه هاي نوروزي اين سراموزه در گفت و گو با ايرنا بيان كرد: جشنواره نوروزي عروسك ها در رشته هاي مختلف هنري هم چون خوشنويسي، موسيقي، تئاتر، عكاسي و قصه گويي به منظور نشر ادبيات، فرهنگ و ميراث باستاني شهر بادرود در ايام نوروز برگزار شود.
محمد رهگشاي افزود: هنرمندان و علاقه مندان در تمام رده هاي سني تا پايان اسفند ماه فرصت دارند آثار خود را به اين جشنواره ارسال كنند.
وي هم چنين از برپايي جشنواره تخم مرغ هاي رنگي در سراموزه رهگشاي بادرود خبر داد و بيان كرد: عروسك هاي بومي اين سراموزه به عنوان سفيران صلح و دوستي در داخل و خارج از كشور امسال برنامه هاي گوناگوني را براي تحقق اين مهم و ترويج سنت و تاريخ منطقه بر عهده داشته و در برنامه هاي فرهنگي كشورهاي مختلف نيز به نمايش درآمدند.
مدير سراموزه رهگشاي بادرود اضافه كرد: چندي پيش اين عروسك ها در دست كودكان و نوجوانان ايراني كه در مركز يونيسف در شهر رم ايتاليا، به اجراي برنامه هنري و معرفي فرهنگ ايراني مي پرداختند، قرار گرفت.
وي با بيان اين كه تعدادي از اين عروسك ها با حضور رايزن فرهنگي ايران در ايتاليا، به مدير آكادمي ملي كالاسنسيوز و مدير كل يونيسف نيز اهدا شد، گفت: اخيرا در مراسم اختتاميه هفته فرهنگي كاشان و فرانسه، اين عروسك هاي زيبا با لباس محلي به فرماندار كاشان و سفير فرانسه نيز اهدا شد.
رهگشاي با بيان اين كه نمايش اين عروسك ها در برنامه هاي خيريه نيز جالب توجه است ابراز كرد: در اسفندماه سال جاري اين عروسك ها در بازارچه خيريه نيكان واقع در شهرك غرب تهران به نمايش در آمده اند.
وي گفت: ميريام گوتس از متوليان اصلي سراموزه رهگشاي با هدف ايجاد اشتغال و كارآفريني براي تعدادي از بانوان بادرودي از طريق توسعه صنايع دستي و گردشگري فعاليت مي كند و تلاش مي كند تا در اين زمينه نيز براي بانوان بادرودي شغل ايجاد كند.
مدير سراموزه رهگشاي بادرود همچنين از برگزاري چهارمين گردهمايي انجمن مجموعه داران در محل سالن اجلاس موزه ملي در تاريخ 9 اسفند خبر داد و گفت: در اين گردهمايي از 2700 مجموعه دار از سراسر كشور قدرداني شد و طبق كارشناسي هاي انجام شده سه مجموعه دار برتر انتخاب و نشان طلاي مجموعه دار برتر سال به سراموزه رهگشا رسيد.
بادرود مركز بخش امامزاده شهرستان نطنز با يش از 25 هزار نفر جمعيت در 30 كيلومتري نطنز و 155 كيلومتري مركز استان اصفهان قرار دارد.
7408/7430 * خبرنگار: رحمت الله كاملي بادي * انتشار: محمد جهانگيريان

* آگاهي از آخرين اخبار شهرستان هاي شمال استان اصفهان در كانال تلگرام ايرنا كاشان:
* لينك هاي جستجو كانال: irnakashan / https://telegram.me/irnakashan@
*ايميل: kashan@irna.ir