۱۰ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۱۶:۴۸
کد خبر: 82447929
۰ نفر
پيكر مطهر 2 شهيد گمنام در خمين تشييع شد

خمين - ايرنا - پيكر مطهر 2 شهيد گمنام روز سه شنبه با حضور جمع كثيري از امام جمعه و فرماندار خمين ، جمعي از مسئولان اجرايي، مردم و خانواده معزز شهدا در زادگاه امام راحل (خمين) تشييع شد.

به گزارش ايرنا، پيكر مطهراين شهداي گمنام بر دستان مردم قدرشناس و ولايتمدار شهرستان خمين تشييع شدند و در دانشگاه آزاد واحد خمين به خاك سپرده شد.
پيكر پاك اين 2شهداي والامقام از ميدان 15 خرداد خمين به سمت دانشگاه آزاد تشييع شد و پس از قرائت نماز و اداي احترام به خاك سپرده شد.
آيين وداع با اين شهداي گرانقدر نيز شامگاه دوشنبه بعد از نماز مغرب و عشاء در مصلي امام خميني خمين با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.
امام جمعه خمين در آيين تشييع شهداي گمنام در جمع مردم گفت: خاكسپاري شهداي گمنام در مراكز علمي باعث ارتقاي روحيه انقلابي و ايثار در جوانان مي شود.
حجت الاسلام سيد علي حسيني افزود: آشنايي نسل امروز با اهداف و ويژگي هاي شهداي انقلاب و دفاع مقدس نوعي فرهنگ سازي مطلوب براي رسيدن به آرمان هاي امام خميني (ره) و شهداست.
وي بيان كرد: جوانان با قرار گرفتن در مسير آرمان هاي شهدا و الگوگيري از ويژگي ها و منش و رفتار آنان مي توانند در پيشرفت و توسعه كشور نقش سازنده داشته باشند.
فرماندار خمين نيز در اين آيين گفت: تشييع و خاكسپاري شهداي گمنام در مراكز علمي نمادي از تجديد ميثاق نسل سوم و چهارم انقلاب با آرمان هاي شهدا است كه انقلاب و جنگ را درك نكرده اند.
وي بيان كرد: فرهنگ شهادت انقلاب اسلامي را بيمه كرده است و هر شهيدي تضمين كننده حيات جاودانه انقلاب اسلامي است.
ساداتي ادامه داد:تشييع پيكر مطهرشهدا در اقصي نقاط كشورنشان دهنده عشق و ارادت مردم به آرمان هاي امام راحل و پيروي از اهداف بلند شهداست.
وي بيان كرد:با تشييع شهداي گمنام در شهرستان خمين مردمان غيور زادگاه امام نشان دادند كه همواره به آرمان هاي شهدا وفادار هستند و براي مردم عهد و پيمان با خون شهدا و قرار گرفتن در مسيرآرمان هاي شهدا افتخار است.
ساداتي اظهار كرد:مردم هميشه نشان دادند كه صاحبان اصلي انقلاب هستند و با اعتقاد به آرمان هاي امام و تمكين از فرامين مقام معظم رهبري در راستاي زنده نگه داشتن ياد و خاطره شهدا حضور ايثار گرانه اي در همه صحنه ها داشتند.
وي بيان كرد: پيام شهدا پيام ايثار، فداكاري ، شجاعت ، مقابله با هر گونه ظلم و مبارزه با استكبار جهاني است.
ساداتي افزود: براي آينده درخشان و پيشرفت همه جانبه كشور و انقلاب اسلامي به مكتب و بينش جهان بيني توحيدي شهيد و شهادت نياز است.
شهرستان خمين به عنوان زادگاه امام راحل داراي يك هزار شهيد ، 2 هزار و 500 جانباز و 90 آزاده است.
پيكر مطهر 2 شهيد نيز فردا (چهارشنبه) در شهرستان محلات تشييع و در دانشگاه آزاد به خاك سپرده مي شود.
7277/ 6013/خبرنگار: افسانه آروند***انتشاردهنده:مزگان حيدري