سخنگوي اتحاد يهوديان ضد صهيونيسم:اعمال صهيونيست ها ضد حقوق بشر و مخالف آيات الهي است

اروميه - ايرنا - سخنگوي اتحاد يهوديان ضد صهيونيسم گفت: اعمال ضد انساني و نژادپرستانه اي كه صهيونيست ها انجام مي دهند، ضد حقوق بشر و مخالف آيات الهي در همه اديان است و ما نيز اين اعمال را محكوم مي كنيم.

به گزارش ايرنا، خاخام يسرائيل ديويد وايس در همايش استكبار ستيزي كه شامگاه دوشنبه در دانشگاه آزاد اسلامي اروميه برگزار شد، اظهار كرد: طبق آيات كتاب مقدس تورات، يهوديان بايد در كشورهايي كه ساكن آن هستند، بيشترين وفاداري را داشته باشند و در صورتي كه خلاف اين عمل انجام شود با خشم خداوند روبه رو مي شوند.
وي با اشاره به توجيه رژيم غاصب اسرائيل در خصوص كشورگشايي هاي اين رژيم اضافه كرد: صهيونيست هاي كافر معتقد هستند كه زمين هاي مقدس مي تواند مناطقي براي افراد بي سرزمين باشد و با اين تعبير به مخالفت با خدا مي پردازند.
ديويد وايس اظهار كرد: اسلام و يهوديت هر 2 دين الهي به شمار مي روند و بايد بدانيم كه مباني يهوديت هيچ ارتباطي با صهيونيسم ندارد و ما نيز صهيونيست ها را به شدت محكوم مي كنيم.
وي با اشاره به كتابي كه از سوي نويسندگان مخالف دين يهود منتشر شده است، گفت: در اين كتاب آمده كه در آخر بايد دين واحدي به وجود آيد تا همه دور آن به گرد هم بيايند و عدالت الهي در جهان حاكم شده و كافران محكوم به نابودي شوند.
سخنگوي اتحاديه يهوديان ضد صهيونيسم با اشاره به سياست مظلوم نمايي رژيم صهيونيستي در مجامع بين المللي اظهار كرد: اين رژيم در راستاي اهداف شوم خود به دنبال نشان دادن چهره اي مظلوم از خود و خشن از اسلام است.
وي از تلاش جمهوري اسلامي ايران در حمايت از فلسطين قدرداني كرد.

**هدف صهيونيست ها تغييرات بنيادين در كشورهاي اسلامي و عربي است
سخنگوي اتحاد يهوديان ضد صهيونيسم و مقام ارشد گروه بين‌المللي ضد صهيونيسم ناتوري كارتا با بيان اهداف شوم صهيونيسم در سرزمين فلسطين و جهان اسلام گفت: هدف صهيونيست ها تغييرات بنيادين در كشورهاي اسلامي و عربي است.
وي همچنين در نشست با خبرنگاران و تعدادي از روحانيان در موسسه قرآني پيام ياسين اروميه افزود: صهيونيسم اين تغييرات بنيادين را با ترويج مادي گرايي و ايجاد محبوبيت ظاهري در كشورهاي اسلامي و عربي دنبال مي كند و تمام اينها به اسم دين يهود تمام مي شود.
ديويد وايس با اشاره به اينكه اقدام هاي جنايت كارانه صهيونيست ها هيچ ربطي به يهوديت ندارد و صهيونيسم در نقطه مقابل يهوديت است، اضافه كرد: وجود اسرائيل تهديدي براي نظام بين الملل است و اين موضوع قابل پذيرش براي يهوديان نيست زيرا خداوند در تورات صلح را از يهوديان خواسته است اما صهيونيست ها با جنايات خود آن را نقض مي كنند.
وي بيان كرد: چهره واقعي صهيونيست ها بايد به جهانيان شناسانده شود و يهوديان از حق حاكميت قانوني فلسطيني ها در سرزمين مقدس خودشان حمايت كنند.
وي گفت: صهيونيست ها با قدمت 150 ساله هيچ ارتباطي با خدا ندارند و با تكيه بر متحدان خود و رسانه هاي جهاني مي خواهند با برنامه هاي شيطاني، بنياد خانواده ها را در كشورهاي اسلامي متزلزل و سبك زندگي آنها را تغيير دهند.
ديويد ويس افزود: صهيونيست ها تمام اديان الهي را تهديد مي كنند و پيروان اسلام، مسيحيت و يهوديت بايد نسبت به اقدام هاي شوم آنان در منطقه آگاه باشند.
به گزارش ايرنا، خاخام يسرائيل ديويد ويس براي شركت در ششمين كنفرانس بين المللي حمايت انتفاضه مردم فلسطين كه در سوم و چهارم اسفند سال جاري در محل سالن اجلاس سران كشورهاي اسلامي در تهران برگزار شده، به ايران آمده است.
وي يك خاخام يهودي ضد صهيونيسم است كه به عنوان سخنگوي اتحاد يهوديان ضد صهيونيسم فعاليت مي كند و معتقد است كه يهوديان راستين بايد به صورت صلح آميز با استقرار اسرائيل به عنوان يك كشور مستقل مقابله كنند.
جنبش صهيونيسم براساس انديشه هاي سكولاريستي و ضد ديني (حتي دين يهود) شكل گرفته است و ماهيتي ضد بشري و نژاد پرستانه دارد؛ اگرچه صهيونيست‌ها با هزار نيرنگ و دروغ سعي در توجيه اين مسئله دارند كه صهيونيسم يك جنبش مذهبي و ملي يهودي در جهت دفاع از يهوديان است.
آشكار شدن ماهيت اين جنبش انحرافي، جنايتكار و ضد بشري بر جهانيان به ويژه نزد علما و روشنفكران يهودي منجر به شكل گيري جنبش‌هاي ضد صهيونيستي در جهان به ويژه در ميان يهوديان شد.
جنبش‌هاي يهوديان ضد صهيونيسم با آگاهي از نيت شوم، ضد انساني به ويژه نژادپرستانه صهيونيست‌ها همگام با تمامي حق باوران و آزادي خواهان جهان محو كامل رژيم صهيونيستي و نابودي اسرائيل را خواستار است و اهداف صهيونيسم را ضد تعاليم حقيقي و واقعي شريعت موسي(ع) مي‌داند.
ناتوري كارتا (نتوري كارتا) نيز نهادي ديني و بين المللي است كه از سوي رهبران ديني يهودي ارتدوكس بر ضد انديشه صهيونيسم در سال 1935 ميلادي تشكيل شد.
نام ناتوري كارتا بر گرفته از 2 واژه آرامي ' نتوري/ Neturei' به معني نگهبانان يا حافظان و 'كارتا' يعني معبد يا شهر است؛ نام نگهبانان معبد (شهر) تداعي‌گر جنبش يهودي مبارزه با صهيونيسم بين الملل است و اين گروه از مخالفان سرسخت صهيونيسم و رژيم اشغالگر قدس هستند.
اعضاي اين سازمان ضد صهيونيستي با تشكيل هرگونه دولت يهودي در فلسطين قبل از ظهور نجات بخش مسيح (ع) مخالف بوده و آوارگي و جدايي قوم يهود از اين سرزمين را مشيت و خواست الهي مي‌دانند كه به خاطر نافرماني بني‌اسرائيل از فرامين الهي صورت گرفته است.
آنان كه نام خود را پاسبانان شهر كه در اينجا به معني شهر اورشليم يا همان بيت المقدس است نهادند، به دنبال حفظ حريم قدسي و معنوي اين شهر و سرزمين فلسطين هستند.
8137/3072 ** خبرنگار: سيده فاطمه سجادي ** انتشار دهنده: عليرضا فولادي