۱۰ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۵:۴۳
کد خبر: 82446972
۰ نفر
ساخت اولین تلفن هوشمندنسل پنجم درچین

پكن - ایرنا - «زد تی یی» از شركت های مخابراتی بزرگ چین اعلام كرد كه برای اولین بار در جهان موفق به ساخت تلفن هوشمند نسل پنجم شده است.

به گزارش ایرنا،تلفن مذكور «گیگابیت فون» نام دارد كه بر اساس اعلام شركت تولید كننده آن می تواند برنامه ها، تصاویر و فیلم ها را با سرعتی معادل یك گیگابایت در هر ثانیه ذخیره كند كه این سرعت 10 برابر فناوری های نسل چهارمی است كه هم اكنون در تلفن های هوشمند دنیا در اختیار كاربران است.
این شركت روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام كرد كه «گیگابیت فون» كاركردهای بسیار بالایی در دانلود تصاویر دارد و در زمینه عكاسی نیز به دلیل داشتن زاویه عكسبرداری تا 360 درجه بسیار قوی تر از تلفن های موجود هوشمند است.
شركت «زد تی یی» در بیانیه خود ‌آورده است كه این یك انقلاب در دنیای اینترنت و تلفن های هوشمند محسوب می شود كه زندگی مردم را دگرگون خواهد كرد.
شركت های سازنده تلفن های هوشمند جهان رقابت سرسختانه ای برای توسعه شبكه فناوری نسل پنجم اینترنت دارند كه می تواند با سرعتی بسیار بالا به كاربران امكان تماشای فیلم و سریال های تلویزیونی در تلفن های هوشمند بدهد.
پیش بینی می شود كه شركت كره ای موسوم به گروه «كی تی» نیز در جریان بازی های المپیك زمستانی پیونگ چانگ در سال 2018 میلادی به شركت كنندگان در مسابقات و تماشاگران خدمات نسل پنجم شبكه عرضه كند.
با این وصف تارنمای «یی سی» چین می نویسد كه استفاده از خدمات شبكه پر سرعت نسل پنجم به طور گسترده در سال 2020 میلادی امكان پذیر خواهد بود.
كاربران می گویند كه با ساخت تلفن هوشمند «زد تی یی» چین، مشتركان می توانند یك فیلم سینمایی را ظرف چند ثانیه روی تلفن های خود دانلود و تماشا كنند.
شركت «زد تی یی» كه در استان گوانگ دونگ در جنوب چین واقع شده، دومین شركت بزرگ مخابراتی این كشور محسوب می شود.
آساق **231**1597*انتشاردهنده:فرهاد راستی