۹ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۲۳:۳۶
کد خبر: 82446935
۰ نفر
اجراي طرح بسيج سلامت نوروزي در شهرستان قشم

قشم - ايرنا - مدير شبكه بهداشت و درمان قشم از اجراي طرح بسيج سلامت نوروزي جهت نظارت بر بهداشت محيط در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش ايرنا، دكتر حميدرضا بهزادي شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران قشم گفت: با توجه به ورود تعداد قابل توجهي مسافر به اين شهرستان به ويژه طي تعطيلات نوروزي 10 تيم نظارتي بهداشت محيط جهت تامين سلامت و امنيت غذايي در اماكن اقامتي، عمومي و مركزهاي تهيه و توزيع مواد غذايي تا 15 فروردين ماه در سه نوبت به اجرا در مي آيد.
وي افزود: سامانه جامع بازرسي بهداشت محيط براي ثبت اطلاعات كلرسنجي آب و نمونه برداري از مواد غذايي راه اندازي شده كه به عنوان بانك اطلاعاتي مفيدي جهت رفع مشكلات اين حوزه مورد استفاده قرار مي گيرد و سامانه تلفني 190 نيز به صورت شبانه روزي پاسخگوي شكايات مردم در خصوص تخلف هاي بهداشتي است.
مدير شبكه بهداشت و درمان قشم با تاكيد بر رعايت اصول بهداشتي در عرضه مواد غذايي با كيفيت مناسب توسط متصديان مركزهاي تهيه و توليد مواد غذايي و اماكن اقامتي بيان كرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلفي در اين زمينه توسط بازرسان بهداشت محيط، برخورد قانوني تا حد پلمب واحد متخلف صورت خواهد گرفت و مردم مي توانند به عنوان بازرسان افتخاري با اين مجموعه همكاري كنند.
او در ادامه گفت: 2 واحد صنفي در شهر درگهان تا كنون به دليل رعايت نكردن مسايل بهداشتي و توجه نكردن به اخطارهاي بازرسان شبكه بهداشت پلمب شدند.
انتشاردهنده: محمد ملاحمزه زاده
8123

سرخط اخبار استان‌ها