15 اسفند آغاز طرح جمع آوري معتادان خياباني در شوش

شوش - ايرنا - فرماندار شوش گفت: در آستانه نوروز طرح جمع آوري معتادان متجاهر ، كارتن خواب و پرخطر خياباني از 15 اسفند در اين شهرستان آغاز مي شود.

به گزارش ايرنا رضا نجاتي دوشنبه در نشست شوراي مبارزه با مواد مخدر اين شهرستان افزود: وجود معتادان خياباني علاوه بر بروز عوامل پرخطر، زيبنده شهر شوش نمي باشند.
وي گفت: طرح جمع آوري معتادان متجاهر ، كارتن خواب و پرخطر خياباني با همكاري بخشداران ، شهرداران ، بهزيستي و نيروي انتظامي اجرا خواهد شد.
فرماندار شوش گفت: اين امر مستلزم عزم جدي و يك كار گروهي است كه اعضاي اين ستاد بايد گزارش عملكرد خود را به صورت هفتگي به دبيرخانه اين ستاد در فرمانداري ارائه كنند.
رييس شوراري مبارزه با مواد مخدر شهرستان شوش با اشاره به اينكه بسياري از خانواده ها به خاطر نداشتن آگاهي، به سمت مواد مخدر سوق داده مي شوند گفت: آموزش يكي از مهمترين موضوع ها در امر مبارزه با مواد مخدر مي باشد كه مي تواند خانواده ها و افراد را از خطرات اين بلاي خانمان سوز حفظ كند.
نجاتي با اشاره به اينكه جامعه دانش آموزان ، دانشجويان و كارگران جزء مهمترين اقشار در معرض خطر مواد مخدر مي باشند اظهار كرد: آموزش و پرورش و دانشگاه ها از نقش به سزايي در خصوص آگاهي دادن دانش آموزان ، دانشجويان و خانواده هاي آنها در خصوص خطرات مواد مخدر برخوردار مي باشد.
فرماندار شهرستان شوش همچنين بر جمع آوري متكديان متكديان داخلي و اتباع بيگانه از سطح خيابان ها و معابر اين شهر با مشاركت دستگاه هاي ذيربط تاكيد كرد.
وي بر ممنوعيت عرضه و فروش قليان در سطح پارك ها و ميادين شهر نيز تاكيد كرد و گفت: مركز بهداشت با همكاري شهرداري نسبت به پلمپ مراكز عرضه قليان اقدام نمايند.
نجاتي گفت: شهرداران ضمن نصب بنر مبني بر ممنوع بودن عرضه قليان در پارك ها، از طريق سيستم هاي صوتي مستقر در پارك ها در اين رابطه اطلاع رساني كنند.
وي ضمن تشكر از اقدامات نيروي انتظامي در زمينه ي مبارزه با مواد مخدر بر تشديد طرح پاكسازي مناطق آلوده به مواد مخدر در سطح شهرستان تاكيد كرد.
فرماندار شهرستان شوش از كشف بيش از 45 كيلوگرم انواع مواد مخد از ابتداي امسال تاكنون خبر داد و گفت: در اين رابطه بيش از 238 نفر از عمده و خرده فروشان مواد مخدر دستگير و 2 دستگاه خودروي پژه 405 نيز توقيف شده است.
6068

سرخط اخبار استان‌ها