استقلال خوزستان دومین گام خود را در آسیا با پیروزی برداشت

اهواز _ ایرنا _ تیم استقلال خوزستان در دومین دیدار خود در جام قهرمانان آسیا موفق به كسب پیروزیبرابر الجزیره امارات شد و به تنهائی در صدر گروه قرار گرفت.

به گزارش ایرنا تیمهای استقلال خوزستان و الجزیره امارات از سری رقابت های لیگ قهرمانان آسیا شامگاه دوشنبه در ورزشگاه محمد بن زید ابوظبی به دیدار هم رفتند كه این مسابقه در نهایت با نتیجه 1 بر صفر به سود آبی پوشان خوزستان به پایان رسید.
استقلال خوزستان در این دیدار با تركیب شیخ ویسی،طیبی، علایی، ماهینی، شیرزاد، سالاروند، مومنی، عاشوری، نانگ، افشین و بیت سعید پا به میدان گذاشت.
آبی های خوزستان در همان ابتدای بازی با استفاده از تیزهوشی بازیكن خارجی خود آلویس نانگ از روی پرتاب اوت دروازه تیم الجزیره امارات را باز كردند تا در ادامه با آرامش بیشتری كار خود را دنبال كنند.
نماینده اماراتی كه عرصه را بر خود تنگ می دید پس از دریافت گل دست به حملات انتحاری می زد و چندین موقعیت گلزنی بر روی دروازه استقلال خوزستان خلق كردند كه با دخالت خط دفاع و دروازبان آبی های ایران توپ های آن ها تبدیل به گل نشد.
تیم استقلال خوزستان كه در همان ابتدای بازی با زدن گل زود هنگام شیرازه تیم الجزیره را به هم ریخته بود در همان نیمه
نخست می توانستند برای بار دوم دروازه تیم اماراتی را باز كنند اما از روی كم دقتی موقعیت های استقلالی ها یكی پس از دیگری به هدر رفت و در پایان نیمه اول استقلال خوزستان با برتری یك بر صفر به رختكن رفت.
بر اساس گزارش كنفدراسیون آسیا در پایان این بازی تیم استقلال خوزستان 45.73 درصد مالكیت توپ را در اختیار داشت همچنین 54.23 درصد توپ در اختیار بازیكنان الجزیره بود.
در نیمه دوم بازی تیم استقلال خوزستان در همان ابتدای كار توپ و میدان را در اختیار گرفت و حملات پر تعدادی بر روی دروازه الجزیره انجام داد.
آبی های خوزستان در دقیقه 62 بازی می توانستند دروازه حریف خود را برای دومین بار باز كنند اما شوت استثنایی حسن بیت سعید به تیر دروازه تیم اماراتی بر خورد كرد.
همچنین تیم الجزیره در دقیقه 76 بازی می توانست دروازه استقلال خوزستان را باز كند كه تیر دروازه آبی ها مانع از این كار شد.
آرش افشین كه در این بازی بر خلاف بازی قبل بسیار پر تلاش ظاهر شد در دقیقه 80 بازی جای خود را به عقیل كعبی داد تا خط دفاع استقلالی ها تداوم بیشتری داشته باشد.
در این دیدار یعقوب البوصانی و ژایو كارلوس از تیم الجزیره امارات از داور بازی كارت زرد دریافت كردند.
تیم استقلال خوزستان با كسب این پیروزی 6 امتیازی شد و در صدر جدول گروه B جای گرفت و باید 19 اسفندماه در دیدار سوم خود به مصاف دیگر تیم این گروه لخویا قطر برود.
دیدار بین دو تیم لخویا قطر و الفتح عربستان از گروه B مسابقات جام قهرمانان آسیا با تساوی 2 بر 2 به پایان رسید.
6002
خبرنگار: پارسا شاكری **انتشاردهنده: كبری آقازری

سرخط اخبار استان‌ها