اطلاعيه سازمان منطقه آزاد اروند در خصوص اخبار خودروهاي پلاك اروندي

آبادان - ايرنا - سازمان منطقه آزاد اروند در خصوص اخبار منتشر شده در رسانه ها پيرامون خودروهاي پلاك اروندي اطلاعيه صادر كرد.

به گزارش روز دوشنبه ايرنا از روابط عمومي و امور بين ‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، اين سازمان در خصوص اخبار منتشرشده پيرامون خودروهاي پلاك اروند ملاحظات و اطلاعات را به شرح زير اعلام كرد:
1- بر اساس قانون مناطق آزاد فعاليت‌ ها، امتيازات و منابع در نظر گرفته ‌شده در اين قوانين و مقررات متعلق به ساكنان و شهروندان منطقه آزاد اروند مي‌ باشد.
2- تمامي خدمات و مشاغل ايجاد شده در حوزه پلاك گذاري، ترخيص، نقل ‌و انتقال و امتياز خريد خودروي اروندي و غيره كماكان به ‌صورت انحصاري در منطقه آزاد اروند و خرمشهر به شكل خاص مي ‌باشد و غير قابل ‌انتقال به خارج از اين محدوده است.
3- تلاش استاندار خوزستان، پليس راهور و فرماندهي نيروي انتظامي استان و سازمان منطقه آزاد اروند بهره ‌مندي هم استاني‌ ها از تمامي مزاياي مصوب شوراي تأمين و خدمت بيشتر و جبران شرايط تحميلي آب و هوايي به استان است و انتظار داريم همكاران رسانه ‌اي نيز همچون هميشه با درك و شعور بالاي سياسي و اجتماعي ممتاز خود همراه و يار ما در اين شرايط حساس براي جذب و جلب حداكثري امتيازها و امكانات و فرصت ‌ها براي استان باشند.
4- در خصوص مركز خدمات اهواز نيز مقرر شده تنها در تعطيلات نوروزي و تعطيلات تابستاني و با توجه به ازدحام بيش ‌از حد و صف ‌هاي چند كيلومتري متقاضيان استفاده از مرخصي‌ هاي ايام مذكور يك مركز خدمات الكترونيكي پلاك گذر موقت ( صرفاً براي مرخصي ‌هاي مذكور) با هدف ممانعت از ترددهاي حادثه ‌ساز و هزينه ‌ساز از مناطق مختلف استان به خرمشهر ، در اهواز ايجاد شود كه به‌ هيچ ‌عنوان موجب انتقال ترخيص ‌كاري، نقل ‌و انتقال، معاملات خودرو پلاك گذاري اروندي و ساير مشاغل موجود در خرمشهر و پلاك ‌هاي ثابت اروندي نمي ‌باشد و تمامي اخبار منتشرشده در اين خصوص غير دقيق و نادرست مي ‌باشد و همشهريان شاغل در اين حوزه به ‌هيچ ‌عنوان نگران نباشند.
به گزارش ايرنا پس از انتشار خبري در رسانه ها مبني بر اعطاي مرخصي خودروهاي پلاك اروندي در دو مرحله 15 روزه و راه اندازي مركزي در اهواز براي اعطاي مرخصي به خودروها، انتقادات فراواني از اين تصميم در رسانه هاي مجازي منتشر شد.
بنابر اين گزارش، با پيگيري غلامرضا شريعتي استاندار خوزستان با مرخصي خودروهاي پلاك اروندي در 2مرحله 15روزه در سال موافقت شد.
در نشستي كه با حضور استاندار خوزستان، اسماعيل زماني مديرعامل سازمان منطقه آزاد تجاري - صنعتي اروند و سرهنگ قاسم قدرتي رئيس پليس راهور استان برگزار شد در خصوص مرخصي خودروهاي پلاك اروندي تصميم گيري در 2 مرحله 15روزه موافقت نهايي صورت گرفت.
همچنين در خصوص راه اندازي و شروع به كار خدمات خودرويي ويژه مرخصي خودروهاي پلاك اروند در اهواز مقرر شد علاوه بر مركز شماره گذاري مستقر در منطقه آزاد اروند، پيرو مصوبه شوراي تامين استان و دستور استاندار، مركز ديگري پيش از آغاز سال 1396 براي خدمات رساني به مردم خوزستان در اهواز راه اندازي شود.
7104/6125 خبرنگار: مسعود گادار**انتشار دهنده: سيد بهادر حسيني

سرخط اخبار استان‌ها