اروندكنار؛ شهری كه پس از وقت اداری بی مسئول می ماند

آبادان - ایرنا - اگرچه بیش از دو ماه از درخواست مردم شهر مرزی اروندكنار برای سكونت مسئولان دستگاه‌های اجرایی در شهر محل خدمت می‌گذرد، تاكنون مسئولی در این شهر مرزی ساكن نشده است.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام مهدی محمدی پور امام‌جمعه اروندكنار اوایل دیماه جاری در خطبه‌های نماز جمعه اروندكنار گفت:مسئولان خواست مردم را در خصوص بر سكونت مسئولان در شهر باید عملی كنند و همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این شهر ساكن شوند.
وی گفت:خواست و توقع بجای مردم شهر مرزی اروندكنار، سكونت مسئولان دستگاه‌های اجرایی در شهر محل خدمت است و در این خصوص استاندار و فرماندار ویژه آبادان نیز دستور لازم را صادر كرده اند.
پیرو سخنان امام‌جمعه اروندكنار مردم این بخش مرزی نیز در پویش مردمی و ارسال نامه‌ای خطاب به غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، سكونت مسئولان در این بخش مرزی را خواستار شدند.
در این نامه قید شده بود:آیا این كار، فاجعه و سوءاستفاده از موقعیت كاری و خدمت‌رسانی به مردم مرزنشین نیست؟و پرسش اینجاست، بیشتر اعضای شورای شهر اروندكنار در چه شهری سكونت دارند؟
یكی از شهروندان اروندكناری در این خصوص به ایرنا گفت:اگر مسئولان در محل كار اقامت می كردند، بهتر با مشكلات و رنج‌های مردم آشنا می‌شدند.
عبدالرضا نصاری گفت:بعد از وقت اداری هیچ مسئولی در شهر نیست و هیچ نظارتی بر ارگان‌ها و سازمان‌های خدماتی وجود ندارد.
وی افزود:با توجه به استخدام نیروهای غیربومی در دستگاه‌ها اجرایی و خدماتی، پس از اتمام وقت اداری علاوه بر مسئولان كارمندان نیز به آبادان باز می گردند و فقط مردم محروم و مددجو در شهر باقی می‌مانند.
یكی دیگر از اهالی شهر اروندكنار نیز در این‌ خصوص گفت:این حق مردم است تا مسئولان در كنار آنها زندگی كنند و از نزدیك مشكلات آن‌ها لمس كنند و آن را به مدیران بالا منتقل كنند.
علی هاشمی افزود:سیاست برخی دستگاه ها باعث شده تا كارمندان آنها در آبادان ساكن باشند و حتی برای آن‌ها شهرك‌های اقامتی ساخته اند.
وی اظهار داشت:كارمند و مسئولی كه صبح مسافت 45 كیلومتری را طی كند تا به محل كار خود برسد چه كارایی می‌تواند برای مردم منطقه داشته باشد.
امام جمعه اروندكنار نیز در گفت‌وگو با ایرنا درخواست مردم برای اقامت مسئولان شهری در اروندكنار را حق آنها دانست و اظهار داشت:تاكنون چندین بار در خطبه‌های نماز جمعه خواست مردم را مطرح كردم و مسئولان نیز قول مساعد دادند ولی تاكنون قول آن‌ها عملی نشده است.
حجت‌الاسلام مهدی ابراهیمی پور افزود:تأكید استاندار، نمایندگان مردم در مجلس و فرماندار آبادان در خصوص اسكان مسئولان شهر در اروندكنار بارها به مردم اعلام‌شده ولی مردم در عمل چیزی را ندیدند.
بندر اروندكنار در 50 كیلومتری جنوب شهر آبادان قرار گرفته‌است و دارای ذخایر نفتی است.
بزرگ‌ترین بندر صیادی ایران در اروندكنار، سال 1387 به بهره‌برداری رسید.
این بندر اسكله پهلوگیری به طول 116 متر، اسكله خدماتی به طول 32 متر و بیش از 60 متر اسكله پلكانی پهلوگیری دارد. این بندر قابلیت پهلوگیری بیش از 160 فروند موتور لنج و افزون بر 330 قایق موتوری صیادی را دارد.
3015/6125 خبرنگار: عدنان جواهری *** انتشار دهنده:سیدبهار حسینی
كانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه‌به‌لحظه اخبار استان خوزستان به كانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.