استرداد 1710 ميليون دلار، دستگيري تيم تروريستي در 22 بهمن و ريگي منحصرا توسط وزارت اطلاعات انجام شد

تهران- ايرنا- يك مقام آگاه امنيتي درباره قولي كه رسانه ها از قائم مقام سازمان اطلاعات سپاه مطرح كرده اند، گفت: استرداد يك ميليارد و 710 ميليون دلار از امريكا، دستگيري ريگي و تيم تروريستي در 22 بهمن منحصرا توسط وزارت اطلاعات انجام شد.

به گزارش خبرنگار سياسي ايرنا، اين مقام آگاه امنيتي افزود: اخيرا در رسانه ها از قول سردار نجات قائم مقام سازمان اطلاعات سپاه در رابطه با برخي از كيس ها اظهاراتي نقل شده است كه ضمن احترام وافري كه براي اين برادر عزيز و سردار فرهيخته و ارجمند قائليم براي تنوير افكار عمومي مطالبي را مطرح مي كنم.
وي ادامه داد: تيم تروريستي كه به قصد اقدام ضد امنيتي در 22 بهمن وارد كشور شده بود از آغاز تا پايان منحصرا توسط وزارت اطلاعات شناسايي و زير ضربه رفته و عناصر آن توسط وزارت اطلاعات دستگير شدند.
اين مقام امنيتي اضافه كرد: حضور عبدالمالك ريگي در هواپيما منحصرا توسط منبع وزارت اطلاعات، اطلاع رساني شده و هواپيماي حامل وي رهگيري و با همكاري نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي به فرود در بندر عباس مجبور و عبدالمالك ريگي دستگير شد.
وي خاطرنشان كرد: استرداد مبلغ يك ميليارد و 710 ميليون دلار از آمريكا در جريان مذاكرات تبادل زندانيان انجام شد كه مديريت مذاكرات توسط شوراي عالي امنيت ملي به وزارت اطلاعات محول و كليه مراحل مذاكرات توسط نماينده وزارت با همراهي و همكاري بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران و دفتر خدمات حقوقي رياست جمهوري انجام شد.
اين مقام آگاه تاكيد كرد:در اين رابطه، موفق به آزاد سازي يك ميلياد و 710 ميليون دلار، آزادي چند نفر از زندانيان و رفع تحريم از تعدادي از بانك ها و شخصيت هاي حقوقي و حقيقي ايراني شديم.
وي تصريح كرد: در هيچ يك از موارد سه گانه مذكور، نهادهاي ديگري به غير از آن چه گفته شد نقشي نداشته اند. افتخار سربازان گمنام امام زمان(عج) اين است كه با هماهنگي و همكاري نيروهاي نظامي و انتظامي بسياري از اقدامات را به نتيجه رسانده اند كه در هر مورد كه از همكاري ديگر نهادها برخوردار بوده، در اطلاع رساني به نقش و همكاري آن ها تصريح و از همكاري آنان تقدير شده است.
سيام**1429
انتشار:محسن طاهرزاده

سرخط اخبار استان‌ها