۸ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۱۰:۵۲
کد خبر: 82444603
۰ نفر
خواص فوق العاده بهارنارنج

تهران - ايرنا- تارنماي الف در يادداشتي آورده است:فصل بهار نزديك است و در اين زمان انواع گل‌ها و گياهان دارويي شكوفه مي‌زنند، در اين فصل از گياهي استفاده كنيد كه همچون تونري قدرتمند چربي و آلودگي‌هاي پوستتان را پاك مي‌كند

در يادداشت تارنماي الف آمده است: بهارنارنج به شكوفه گل درخت نارنج گفته مي‌شود كه در فصل بهار عرق آن گرفته مي‌شود.

اين نوشيدني خوش طعم و مطبوع در بسياري از صنايع از جمله عطرسازي و ساخت محصولات آرايشي بهداشتي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

بهار نارنج هم به صورت مايع نوشيدني و هم به صورت روغن در بسياري از زمينه‌هاي درماني مورد استفاده قرار مي‌گيرد، از جمله تاثير بسيار قدرتمند و مثبتي بر روي پوست دارد و مي‌تواند مانند يك تونر براي پاك كردن چربي و آلودگي‌ها از سطح پوست مورد استفاده قراربگيرد.

بهار نارنج همچنين براي درمان خشكي و التهاب پوست نوزادان مورد استفاده قرار مي‌گيرد و مي‌تواند مشكلات پوستي آن‌ها را برطرف كند. از جمله ديگر خواص روغن بهار نارنج مي‌توان استفاده از آن به عنوان تسكين دهنده دردهاي عضلاني را نام برد.

بهار نارنج به دليل وجود تركيبات خاص خود مي‌تواند براي رفع التهاب و گرفتگي عضلات مورد استفاده قراربگيريد، همچنين از اين گياه خوشبو براي درمان سردرد و تسكين استرس و اضطراب نيز استفاده مي‌شود.

مزيت ديگر آن در درخشان كردن پوست و مو است، تنها با اضافه كردن مقداري عرق بهار نارنج به آب حمام خود مي‌توانيد پوستي نرم مانند ابريشم در طول روز داشته باشيد، همچنين مي‌توانيد از بهار نارنج به همراه چند قاشق غذاخوري عسل و سه ليوان شيرگرم به عنوان يك ماسك بسيار مفيد براي زيبا شدن پوست خود استفاده كنيد.

اگر از مشكلات دستگاه گوارش و معده رنج مي‌بريد بهار نارنج معجزه درمان شما است، مي‌توانيد با مخلوط عرق بهار نارنج با مقداري آب يك محلول درماني براي رفع اسيدي شدن معده درست كنيد و به اين ترتيب مشكلاتي، چون ناراحتي و دل درد، سوء هاضمه و حتي نفخ معده را از بين ببريد. اين نوشيدني حتي براي برطرف كردن دل درد در نوزادان نيز مي‌تواند مورد استفاده قرار گيرد.

اگر دچار قرمزي، خارش و سوزش بر روي پوست خود هستيد از بهارنارنج كمك بگيريد و پوستتان را با آن ماساژ و سپس آبكشي كنيد تا اين مشكلات برطرف شود.

عطر و بوي شكوفه نارنج و پرتقال بسيار مطبوع است و خاصيت آرامبخشي دارد، اين ماده مي‌تواند براي درمان بي‌خوابي در افراد مورد استفاده قرار گيرد، براي بهره بردن از اين عطر خوشبو مقداري از آن را در يك كاسه آب گرم ريخته در اتاق خواب يا ساير اتاق‌هاي خانه قرار دهيد تا به آرامي در كل فضا عطر اين گياه معطر پخش شود و به اين ترتيب خوابي آرام و شاد بدست آوريد.

بهار نارنج براي از بين بردن آفتاب سوختگي مي‌تواند مورد استفاده قرار گيرد و اكنون در بسياري از برندهاي دارويي و آرايشي در سراسر دنيا از تركيبات پرتقال و نارنج استفاده مي‌شود. براي درمان آفتاب سوختگي تنها كافي است مقداري از عرق يا روغن بهارنارنج را توسط يك گاز پانسمان تميز روي محل موضع گذاشته تا ويتامين C و خواص آرامبخشي اين گياه معطر التهاب را از بين ببرد.

كارشناسان در عين حال توصيه مي‌كنند افراد تنها از محصول طبيعي بهار نارنج استفاده كنند و قبل از مصرف از اصالت آن مطلع شوند.

منبع:تارنماي الف/7 اسفند 95
*اول*انتشاردهنده:عليرضا فرجي