اعتراف رژیم صهیونیستی به هماهنگی و تعامل با تروریست ها در سوریه

تهران - ایرنا - «موشه یعالون» وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی به هماهنگی و تعامل بین این رژیم با گروه های تروریستی در سوریه اعتراف كرد.

پایگاه خبری الیوم السابع امروز (پنجشنبه) گزارش داد: یعالون اعلام كرده كه بین مقامات رژیم صهیونیستی با گروه های تروریستی كه در سوریه می جنگند به خصوص آنهایی كه در مناطق نزدیك به جولان مستقر هستند، هماهنگی هایی وجود دارد.
بر پایه این گزارش، این اولین باری است كه یك مقام رسمی و بلندپایه رژیم صهیونیستی به هماهنگی و تماس با گروه های تروریستی اعتراف می كند، هرچند درگذشته بارها ارتباط و تعامل این رژیم با تروریست ها ثابت شده بود.
پیشتر گزارش های بسیاری درباره ارائه كمك ها و پشتیبانی نظامی و اطلاعاتی مستقیم از سوی تل آویو به گروه های تروریستی به خصوص فتح الشام (جبهه النصره) به ویژه در استان های درعا و قنیطره منتشر شده بود و برخی از زخمی های این گروه تروریستی در بیمارستان های رژیم صهیونیستی مداوا شده بودند.
خبرگزاری سوریه (سانا) به نقل از رسانه های رژیم صهیونیستی و با استناد به اظهارات یعالون نوشت: وزیر سابق جنگ رژیم صهیونیستی به گروه های تروریستی گفته بود كه ما نیازهای شما را تامین می كنیم ولی اجازه ندارید به موانع مرزی نزدیك شوید.
یعالون گفته بود كه آنان به این خواسته پایبند بودند و هیچ گونه اقدامی علیه ما (رژیم صهیونیستی) در مناطق تحت سلطه انجام ندادند.
امیر بار شالوم تحلیلگر امور نظامی رژیم صهیونیستی با اظهار نظر در باره این خبر به شبكه اول تلویزیون این رژیم گفت: این اولین باری است كه مقامات اسرائیل به ارتباط و همكاری و هماهنگی امنیتی با گروه های مسلح (تروریستی) در جولان اعتراف كرده است.
در نیمه ماه میلادی گذشته یك كنفرانس در كانون ترومان در شهر قدس اشغالی برگزار شد و تعدادی از مخالفان سوری نیز در آن شركت كردند و میزبان این كنفرانس (صهیونیست ها) اعلام كردند كه آماده پاسخ گویی به درخواست های مخالفان سوری هستند.
علیرغم مستندات زیاد موجود، رژیم صهیونیستی در گذشته همواره مدعی بود كه هیچ ارتباطی با تروریست ها ندارد در حالی كه اظهارات اخیر یعالون این ادعاها را به طور كلی رد می كند.
خاورم**1408**1275
مترجم:‌اكرم كرمی*انتشار دهنده: مجید جعفری