رییس هیات وشوو خوزستان:
صنایع بزرگ استان مسولیت اجتماعی خود را درقبال ورزش تقبل كنند

اهواز _ ایرنا _ رییس هیات وشوو خوزستان با اشاره به مسولیت اجتماعی صنایع بزرگ و شركت های برخوردار استان ، خواهان حمایت آنها از رشته های ورزشی فعال شد.

امیر هواشمی در گفتگو با خبرنگار ایرنا با بیان این كه وشووی استان از نداشتن اسپانسر مالی ضربات بسیاری خورده ، اظهار كرد: ما حتی توان برگزاری یك هفته اردو برای ورزشكاران را نداریم.
رییس هیات وشوو خوزستان افزود: برای حضور در مسابقات كشوری ورزشكاران باید 6 ماه در اردو باشند اما به دلیل نداشتن بضاعت مالی توان برگزاری یك هفته اردوی آمادگی برای ورزشكارانمان را نداریم، برای اعزام به مسابقات كشوری قم بارها از سوی اداره كل به ما وعده كمك مالی داده شد اما در نهایت مجبور شدیم با هزینه خودمان تیم را به مسابقات اعزام كنیم.
وی ضمن تبریك به رزمی كاران خوزستانی برای كسب 3 نشان طلا، یك نقره وهفت برنز در مسابقات كشوری قم افزود: اگر وشووكاران استان فقط یك هفته امكان شركت در اردوی امادگی بودند مدال های بیشتر و خوش رنگ تری كسب می كردند.
هواشمی عنوان كرد: بچه های خوزستان در بخش ساندا جزء نفرات اول كشورند و در مسابقات آسیایی و جهانی هم مدال آور هستند اما متاسفانه تا امروز یك اسپانسر برای وشووی استان پیشقدم نشده است .
هواشمی ادامه داد: با وجود این كه با شركت های نفت، ملی حفاری و فولاد برای جذب اسپانسر وارد مذاكره شدیم و آنها از سوابق و مدال اوری وشووی استان مطلع هستند اما میل و رغبتی به سرمایه گذاری وحمایت از ورزشكاران این رشته ندارند.
وی با بیان اینكه تمام ورزش ایران در فوتبال و كشتی خلاصه نمی شود، افزود: برای جذب اسپانسر نیاز به یك اراده قوی از سوی استانداری و اداره كل می باشد تا صنایع و شركت ها را ترغیب به تیم داری در رشته های ورزشی دیگركند.

وجود 6 هزار وشووكار سازمان یافته در خوزستان

وی وجود تنها یك سالن ورزشی ویژه ووشو در شهرستان اهواز را فاجعه دانست و گفت: در كلانشهر اهواز تنها یك سالن آكادمی داریم كه میزبان تمام رویدادها در حوزه وشوو استان است ، با وجود این كه دختران وشووكار استان جز نفرات تیم ملی هستند اما هنوز سالنی ویژه بانوان نداریم.
رییس هیات وشووی خوزستان به وجود 6 هزار وشووكار سازمان یافته در استان اشاره كرد و گفت: در شهرستان ایذه به تنهایی چهار باشگاه ویژه بانوان دایر است كه در زیرزمین فعالیت می كنند.

افتخار آفرینی وشووكاران خوزستانی برای استان های دیگر

وی با بیان این كه وشووكاران استان از سطح كیفی بسیار بالایی در كشور و آسیا برخوردار هستند افزود: تعداد وشووكاران استان به قدری است كه به دلیل نبود اسپانسر ناگزیر آن ها را در اختیار استان های دیگر قرار می دهیم تا در مسابقات شركت كرده و كسب تجربه كنند،چرا باید وشووكار خوزستانی در تیم یزد بازی و مدال طلا كسب كند در حالی كه تمایل دارد برای استان خودش به میدان رود.

رییس هیات وشوو خوزستان گفت: متاسفانه بسیاری از مربیان استان برای حفظ ورزشكاران از جیب خود خرج می كنند تا خدای نكرده به سمت كارهای دیگركشیده نشوند، ما در رابطه با فعالیتهای رشته ووشو به بخش خصوصی بدهكار هستیم، قطعا اگر حامی مالی داشتیم در هر مسابقه با چند تیم شركت كرده و نتایج بهتری كسب می كردیم.

وی در پایان از اعزام تیم وشوو آقایان خوزستان به مسابقات قهرمانی كشور خبر داد و گفت: این مسابقات روز 6 اسفندماه در سبك چاچوان و در دو بخش تالو و ساندا به میزبانی لرستان در چهار رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار می شود.
6002خبرنگار: پارسا شاكری **انتشار دهنده : كبری آقازری

سرخط اخبار استان‌ها