۴ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۱۲:۴۷
کد خبر: 82440429
۰ نفر
درمان بیماریهای صعب العلاج با زهر جانوری

كرج- ایرنا- رئیس بخش جانوران سمی موسسه تحقیقاتی واكسن و سرم سازی رازی به امكان استفاده از زهر جانوران سمی در درمان بیماری های صعب العلاج مانند سرطان و ام اس در این موسسه اشاره كرد و گفت: به همین منظور محصولات جدید از زهر جانوران سمی استحصال می شود.

دكتر ناصر محمدپور روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: تحقیقات برای تهیه كیت های خاص و نیز ساخت داروهای ضدانعقاد كه در درمان حمله های قلبی مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله این فعالیت ها محسوب می شود.
وی، پژوهش را یكی از مهم ترین فعالیت های بخش جانوران سمی موسسه رازی عنوان كرد و اظهار داشت: فرآورده هایی كه در موسسه رازی به تولید رسیده و در حال تولید است از دستاوردهای پژوهشی بوده كه به محصول تبدیل شده و این روند همچنان ادامه دارد.
وی گفت: تحقیقات در موسسه رازی در راستای بهینه سازی فرآیند تولید محصولات موجود، تحقیق روی تولید محصولات جدید و نیز زمینه های كاربرد سموم و پادزهرها ادامه داشته و در حال انجام است كه یكی از مهم ترین آن ها تولید پادزهرها و محصولات جدید است.
رئیس بخش جانوران سمی موسسه رازی به تحقیقات در مورد امكان استفاده از زهر جانوران سمی در درمان بیماری های صعب العلاج مانند سرطان و ام اس اشاره كرد و گفت: استحصال محصولات جدید از زهر جانوران سمی مانند برخی آنزیم ها و برخی فركشن ها كه برای تهیه كیت های خاص و نیز ساخت داروهای ضد انعقاد كه در درمان حمله های قلبی مورد استفاده قرار می گیرد از جمله فعالیت های تحقیقاتی این بخش محسوب می شود.
وی با اشاره به اینكه در حال حاضر پیشرفت خوبی را از این تحقیقات شاهد بوده ایم، خاطرنشان كرد: در برخی موارد تا مرحله ساخت نمونه پایلوت نیز پیش رفته ایم اما تا رسیدن این محصولات به بازار مصرف به دلیل انجام مطالعات بالینی، راه زیادی را در پیش داریم.
6156/1535خبرنگار: نوشین طهماسبی**پردازشگر:داریوش غفاری